PREMIERSHIP Povratak Fernanda Torresa

Liverpool pobijedio WBA i vratio se na vrh

08.11.2008.
u 21:12

Momčad Liverpoola ostvarila je očekivanu pobjedu na Anfieldu protiv West Bromwich Albiona s 3-0 u posljednjem subotnjem susretu 12. kola Premiershipa.

Bila je to sedma međusobna utakmica Liverpoola i WBA-a u Premiershipu u ovom desetljeću i sedma pobjeda ''Redsa''. Do nje su stigli bez ikakvih problema, lako i uvjerljivo.

Prva dva prvenstvena pogotka u dresu Liverpoola upisao je Irac Robbie Keane, koji je odlično iskoristio dva sjajna proigravanja svojih suigrača. U 34. minuti je kapetan Steven Gerrard krasno gurnuo loptu Keaneu u prostor, a Irac je samo podignuo loptu iznad vratara Scotta Carsona, koji je u WBA stigao u srpnju ove godine upravo iz Liverpoola. Drugi je pogodak Liverpoola i Keanea bio još ljepši, a dogodio se u 43. minuti. Fabio Aurelio je dubinskom loptom na lijevoj strani proigrao Keanea koji je, ovoga puta, zaobišao Carsona i gurnuo loptu u praznu mrežu.

U 72. minuti je umjesto Keanea u igru ušao Fernando Torres, a na punom Anfieldu čuo se veliki pljesak, kako za prva dva pogotka Keanea u ovom prvenstvu, tako i za povratak Torresa, koji je propustio šest utakmica zbog ozljede zadnje lože.

Treći pogodak Liverpola postigao je španjolski desni branič Alvaro Arbeloa u posljednjim trenucima susreta. Proigrao ga je Kuyt, a Španjolac je ušao s loptom u kazneni prostor, te je vrlo lijepim udarcem s lijevom nogom svladao Carsona, i tako postigao svoj drugi pogodak u dresu Liverpoola, a prvi u ovoj sezoni, računajući sva natjecanja.

Liverpool je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na ljestvici s 29 bodova, tri više od Chelseaja koji će u nedjelju gostovati kod Blackburna.