Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 149
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
TUŽNA VIJEST

Legendarni trener doživio moždani udar, u kritičnom je stanju, ne može jasno govoriti

Screenshot: Youtube
27.02.2025.
u 17:38

Zeman je ostao zapamćen po svojoj strasti prema nogometu.  Od 1981. godine do danas trenirao je Palermo, Licatu, Foggiu, Parmu, Mesinu, Lazio, Romu, Fenerbahče, Napoli, Salernitanu, Avellino, Lecce, Bresciju, Crvenu zvezdu, Cagliari, Lugano i Pescaru.

Legendarni češko-talijanski nogometni trener Zdenek Zeman (77) hospitaliziran je nakon što je doživio moždani udar, što je izazvalo zabrinutost u nogometnom svijetu. Zeman, poznat po svom napadačkom stilu igre i karizmatičnom vodstvu, trenutno je u stabilnom stanju, ali predstoji mu operacija i dugotrajan oporavak. Legendarni trener nalazi se u rimskoj bolnici Gemelli, točnije na odjelu neurološke intenzivne njege, nedaleko od pape Franje. Kako se može doznati, ima velikih poteškoća pri pravilnom govorenju i slabost u desnoj nozi.

Zemanovi zdravstveni problemi nisu novost. Još u prosincu prošle godine, dok je vodio Pescaru u Serie C, doživio je prolazni ishemijski napadaj (TIA), koji se često naziva "mini-moždani udar". Nakon kratkog oporavka, vratio se na klupu, no nedavno je ponovno primljen u bolnicu radi dodatnih pretraga. Prema izvješćima Rete8, Zeman će se podvrgnuti karotidnoj endarterektomiji, operaciji koja bi trebala pomoći u rješavanju problema uzrokovanih moždanim udarom. Operacija je planirana za početak sljedećeg tjedna.

"Njegovo kliničko stanje trenutno je stabilno, iako su prognoze sudržane", prenose brojni talijanski mediji njegovo stanje. Poznato je i to da se već nekoliko dana borio sa simptomima gripe.

Zdenek Zeman je ostavio dubok trag u svijetu nogometa. Njegov prepoznatljiv stil igre, često nazivan "Zemanlandia", karakterizira izrazito ofenzivna taktika, visoki presing i atraktivan nogomet. Tijekom svoje dugogodišnje karijere, vodio je brojne klubove, uključujući Romu, Lazio, Napoli, i Pescaru, a kratko je 2008. godine bio i trener Crvene Zvezde. Iako je njegov boravak u Beogradu bio kratak i obilježen lošim rezultatima, Zeman je ostao zapamćen po svojoj strasti prema nogometu.  Od 1981. godine do danas trenirao je Palermo, Licatu, Foggiu, Parmu, Mesinu, Lazio, Romu, Fenerbahče, Napoli, Salernitanu, Avellino, Lecce, Bresciju, Crvenu zvezdu, Cagliari, Lugano i Pescaru.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata