Koncentriranija Cedevita Junior svladala Zadar u derbiju i pretekla ga po omjeru

Zagreb: Cedevita protiv Zadra u 17. kolu HT Premier lige
1/4
29.01.2023.
u 22:53

Cedevita Junior ovom je pobjedom stigla na omjer 13-4, a Zadar je na 12-4 uz utakmicu manje

U derbiju 17. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cedevita Junior je kao domaćin u dvorani "Boško Božić Pepsi" svladala Zadar sa 76-59 (20-10, 12-18, 22-11, 22-20).

Domaći su koncentriranije otvorili utakmicu te iskoristili slab šut gostiju s distance za ostvarenje značajne prednosti već u prvih 10 minuta. Zadar se u drugoj četvrtini primaknuo na 26-24, ali na odmor se otišlo s vodstvom Cedevite Junior od 32-28.

29.01.2023., Zagreb - HT Premier liga, 17. kolo, KK Cedevita Junior - KK Zadar. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Kada je Zadar sredinom treće četvrtine povezao dvije trice i poveo sa 38-36 očekivalo se kako će ipak opravdati ulogu favorita, no dogodilo se upravo suprotno. Cedevita Junior je uzvratila sa 18 uzastopnih poena, a tu svoju odličnu igru i nastavila sve do zaključenjanevjerojatne serije od 28-1 za prednost 64-39 osam minuta prije kraja.

Pavle Marčinković je sa 16 koševa predvodio Cedevitu Junior, a isti je učinak kod Zadra imao Dario Drežnjak.

Cedevita Junior ovom je pobjedom stigla na omjer 13-4, a Zadar je na 12-4 uz utkamicu manje.

Ranije u nedjelju je Split kao gost svladao Dinamo-Zagreb s 88-73 (18-14, 29-12, 20-21, 21-26). Lewis Sullivan sa 21 i Shannon Shorter sa 16 koševa predvodili su Split, dok je David Ušić ubacio 29 poena za Dinamo-Zagreb.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer 13-4, a Dinamo-Zagreb je pao na 8-9.

Važnu pobjedu u borbi za ostanak ostvarila je Gorica koja je na svom parketu nadigrala DepoLink Škrljevo sa 78-65 (24-12, 20-19, 19-16, 15-18). Milan Lužaić sa 18 koševa i Dino Cinac sa 17 ubačaja i 12 skokova bili su najbolji kod Gorice, a Griffin Ramme sa 16 poena kod Škrljeva. Oba sastava sada su na omjeru 3-14.

Na vrhu je Cibona sa 13-3 i utakmicom manje.