Kiks Borussije Dortmund, Reus promašio penal

Marco Reus
Reuters/Pixsell
16.01.2021.
u 19:17

Hoffenheim je kod kuće protiv Arminije remizirao 0-0, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je za domaćine odigrao cijeli susret, dva puta je zaprijetio protivničkom golu.

U 16. kolu Bundeslige Borussia Dortmund je u subotu na svom terenu protiv predzadnjeg Mainza odigrala 1-1, ali je kapetan Marco Reus promašio penal koji domaćinima mogao donijeti pobjedu.

U prvom poluvremenu izgledne prilike za Borussiju su promašili Julian Brandt, Marco Reus i Bellingham. To im se osvetilo i gosti su poveli preko Levina Öztunalija u 57. minuti. Ipak, Thomas Meunier u 73. minuti pogađa za 1-1, a u 76. Borussia je mogla do pobjede, ali je Marco Reus promašio penal.

Hoffenheim je kod kuće protiv Arminije remizirao 0-0, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je za domaćine odigrao cijeli susret, dva puta je zaprijetio protivničkom golu. U 46. minuti njegov udarac zaustavio je vratar, a u 55. minuti lopta je prošla pored desne stative.

Wolfsburg i Leipzig su odigrali 2-2. Gosti su poveli preko Mukielea (5), ali je Wolfsburg odlično odgovorio, te je do poluvremena zabio dva gola, a strijelci su bili Wout Weghorst (22) i Renato Steffen (35). Ipak, u 54. minuti Willi Orban donosi Leipzigu izjednačenje. Stoper Marin Pongračić nije igrao za Wolfsburg zbog ozljede, dok je Josip Brekalo ušao u igru u 69. minuti. Bivši Dinamovac Dani Olmo za Leipzig je odigrao praktično cijeli susret, izašao je u 90. minuti.

Koeln i Hertha su odigrali 0-0, dok je Werder dobio Augsburg s 2-0 golovima u posljednjih deset minuta susreta, a strijelci su bili Theodor Gebre Selassie (84) i Felix Agu (87).

Dan ranije Union Berlin je pobijedio Bayer Leverkusen sa 1-0 produbivši krizu "apotekara", kojima je to već četvrti susret u nizu bez pobjede.  U subotu se još sastaju Stuttgart i Borussia Mönchengladbach.