Kalinić zabio u pobjedi Dnipra, Mezga donio bod Mariboru

Nikola Kalinić
28.11.2013.
u 23:23

U uvjerljivoj 4:1 pobjedi Dnipra protiv Panduriija Nikola Kalinić zabio prvi gol svoje momčadi. Kalinić je igrao do 62. minute

Osim Rijeke i Dinama diljem Europe igrale su se utakmice 5. kola Europske lige, a svakako treba izdvojiti kako je u uvjerljivoj 4:1 pobjedi Dnipra protiv Panduriija Nikola Kalinić zabio prvi gol svoje momčadi. Kalinić je igrao do 62. minute, dok Ivan Strinić nije konkurirao za momčad. Uz Kalinića golove za Dnipro zabili su Zozulja, Šakhov i Kravčenko. Za goste je zabio De Oliveira iz jedanaesterca.

Maribor je izvukao remi 1:1 na gostovanju kod Kazana, a Slovencima je bod u 86. minuti golom donio hrvatski igrač Dejan Mezga.

Vjekoslav Tomić branio je cijelu utakmicu u remiju Sheriffa 1:1 na gostovanju kod Anžija.

Domagoj Vida i Ognjen Vukojević s klupe su gledali poraz kijevskog Dinama kod Genka 3:1.

Ivica Vrdoljak igrao je 90 minuta u domaćem porazu Legije od Lazija 0:2. Gosti su do pobjede stigli golovima Peree i Andersona. Uoči te utakmica u Varšavi je zbog nereda uhićeno čak 120 gostujućih navijača.

Ivan Rakitić sa svojem Sevillom je na domaćem terenu odigrao samo 1:1 protiv Estorila.

Srđan Lakić ušao je u 79. minuti za Frankfurt u pobjedi kod Bordeauxa 1:0, a njegova momčad je zabila samo četiri minute kasnije preko Laniga.

Ante Rebić nije konkurirao za momčad Fiorentine koja je odigrala 0:0 na gostovanju kod Ferreire.