Kajakaš Antun Novaković šesti na 500 metara

Antun Novaković
10.06.2018.
u 13:11

Zlato je osvojio Čeh Josef Dostal (1:36.398), za kojim je Novaković zaostao 2.625 sekunde.

Hrvatski kajakaš Antun Novaković u nedjelju je osvojio šesto mjesto u utrci A finala jednosjeda (K1) na dionici od 500 metara na Europskom prvenstvu na mirnim vodama u Beogradu.

Zlato je osvojio Čeh Josef Dostal (1:36.398), za kojim je Novaković zaostao 2.625 sekunde. Srebro je pripalo Ukrajincu Olehu Kuhariku (1:37.333), a bronca Portugalcu Fernandu Pimenti (1:37.393).

Dan ranije, u subotu, Antun Novaković je bio peti u B finalu, a ukupno 14., u utrci na 1000 metara.

Također, u subotu je najbolja hrvatska kanuistica na mirnim vodama 18-godišnja Vanesa Tot osvojila deveto, posljednje mjesto u A finalu u disciplini C-1 500 metara.