Jose Mourinho se odmah nakon prve pobjede upisao u povijest i srušio rekord

Reuters
23.08.2021.
u 09:30

Taj rekord drži i u Engleskoj, ali i Španjolskoj, gdje je do 50 pobjeda stigao u 63, odnosno, 62 utakmice.

Karizmatični portugalski nogometni trener Jose Mourinho svoj je mandat na klupi Rome započeo 3:1 (1:0) domaćom pobjedom protiv Fiorentine u 1. kolu Serie A.

Mourinhu je u nedjelju bio izrazito naklonjen VAR jer prva dva gola Romi su priznata nakon dugotrajnih pregledavanja snimki nakon kojih je procijenjeno kako su linijski suci pogriješili označavajući zaleđe Mikhtarjana, koji je pogodio za 1:0 u 26. minuti, odnosno Abrahama koji je asistirao Veretoutu za 2:1 u 64. minuti.

Također, Roma je uz priličnu naklonost suca od 17. mi nute imala i igrača više jer je vrlo strogo isključen vratar Fiorentine Dragowski. Brojčanu prednost Roma je imala do 52. minute kada je zbog dva žuta kartona isključen Zaniolo, a vrlo brzo potom Milenković je u 60. minuti pogodio za 1:1. No, tih 1:1 stajalo je samo četiri minute, da bi Veretout u 79. minuti svojim drugim golom potvrdio pobjedu Rome od 3:1.

Zanimljivo, ovo je bio rekord za Portugalca jer dok je od 2008. do 2010. vodio Inter, ostvario je 49 pobjeda u 76 utakmica, što znači da mu je ovo bila 50. u 77. Time je stigao najbrže do te brojke, barem otkako se pobjeda nagrađuje s tri boda, a tako je od sezone 1994./1995.

Naravno, treba uzeti u obzir i da je do ovih 50 ipak stigao na nešto drugačiji način obzirom da je prethodnih 49 ostvario prije 11 godina.