Naslovnica Sport Tenis

Mlada Hrvatica u Tokiju izbacila prvu nositeljicu

Fett je ranije u Tokiju uspješno prošla kvalifikacije, a pobjeda protiv Mladenović je najveća u dosadašnjoj karijeri mlade Vrbovčanke
13. rujna 2017. u 10:50 1 komentara 1622 prikaza
Jana Fett
Pogledajte galeriju 1/5

Hrvatska tenisačica, 20-godišnja Jana Fett plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Tokiju, ona je u susretu 1. kola svladala prvu nositeljicu i 15. igračicu svijeta Francuskinju Kristinu Mladenović sa 6:4, 6:3 nakon sat i pol igre.

Novi pothvat Svi se klanjaju Rafi: Osvaja jer divljački trenira

Fett je ranije u Tokiju uspješno prošla kvalifikacije, a pobjeda protiv Mladenović je najveća u dosadašnjoj karijeri mlade Vrbovčanke s obzirom na aktualni renking protivnice. Dosada je najbolji rezultat Fett bila pobjeda protiv Mone Barthel u 1. kolu Nottinghama kada je Njemica držala 48. mjesto na WTA ljestvici.

U 2. kolu Fett će igrati protiv imenjakinje iz Slovačke, Jane Cepelove.

Fett je u prvom setu čak tri puta oduzimala servis Mladenović iskorištavajući indisponiranost francuske igračica koja posljednjih mjeseci igra u vrlo lošoj formi. Mladenović je u prvoj dionici susreta napravila čak sedam dvostrukih servis pogrešaka, a jedna je stigla i na set-loptu naše igračice.

Nikola Mektić i Franko Škugor Davisov kup Škugor: Ne treba otpisati kolumbijski par, bit će to težak meč

Fett je povela sa 3:0, no potom je kod 3:1 po prvi puta ispustila "break" prednosti. Ipak, odmah u sljedećoj igri je još jednom oduzela servis Mladenović i povela sa 4:2 samo da bi dopustila novi povratak Francuskinji u set gubitkom svog početnog udarca za 4:3. Ipak, uspjela je i treći puta ostvariti "break", a to je u tom trenutku značio i set.

Nakon osvajanja prvog seta Fett je odjurila do vodstva od 5:0 u drugom, a njezina serija osvojenih gemova stigla je do brojke sedam. Kod tog rezultata Fett je povela i sa 15-30 na servis Mladenović i stigla na dva poena od pobjede. Ipak, iskusnija Francuskinja se uspjela spasiti, a zatim je Fett pokleknula na svom servisu za meč iako je i u gemu kod 5:1 bila na dva poena od pobjede.

Željko Krajan Davisov kup Naši se okupili u Bogoti, nije lako disati na 3000 metara

Kada je Mladenović osvojila i treći gem zaredom i stigla na 5:3, a Fett još jednom propustila osigurati meč-loptu iako je i treći gem zaredom stigla na dva poena od pobjede, pojavila se opasnost od velikog preokreta. Ipak, prilikom drugog servisa za meč mlada Vrbovčanka se uspjela koncentrirati i nizom odličnih servisa i forhenda osvojiti posljednji gem bez izgubljenog poena.

Najbolji dosadašnji rezultat Fett u karijeri stigao je u siječnju ove godine kada je igrala u polufinalu WTA turnira u Hobartu.

Za Mladenović je ovo peti poraz u nizu u 1. kolu nekog WTA turnira.

Ana Konjuh WTA ljestvica Garbine Muguruza vodeća, značajan pad Ane Konjuh Rafael Nadal ATP ljestvica Nadal prvi, Federer drugi, Čilić ispred Đokovića Rafael Nadal Pobijedio Andersona Sjajni Nadal bez problema do 16. Grand Slam naslova!