Objavljeno vijesti danas: 155
REZULTATI KVALIFIKACIJA

Island slavio protiv Turske, Srbija pobjedom preuzela vrh, Talijani tek u nadoknadi srušili Makedonce

Srbija - Austrija
1/7
09.10.2016.
u 22:51

U najzanimljivijoj utakmici večeri Srbija je u susretu skupine D u Beogradu svladala Austriju sa 3:2 i tako zasjela na vrh ljestvice sa sedam bodova, koliko ima i Irska, koja je sa 3:1 u gostima svladala Moldaviju. Wales ima pet, a Austrija četiri boda.

U dvoboju I skupine kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji nogometaši Islanda su u Reykjaviku svladali Tursku sa 2:0 (2:0).

Utakmica je bila odlučena u završnici prvog poluvremena kada je domaća reprezentacija postigla dva pogotka u razmaku od dvije minute. Prvo je u 42. minuti udarac Bjarnasona sa 20-ak metara na putu prema turskom golu pogodio Topraka u glavu i promijenio smjer za 1:0, da bi u 44. minuti Finnbogasson iskoristio dubinsko proigravanje za drugi pogodak.

Ukrajinci su u Krakowu poveli pogotkom Artema Kraveca u 31. minuti, kada je njegov udarac pogodio nogu kosovskog braniča i postao neobranjiv za vratara Ujkanija. Kosovski vratar ipak se istakao s nekoliko vrhunskih obrana u nastavku, a u 77. minuti igrač gostiju Berisha je pogodio gredu u najboljoj prilici za Kosovare. Četiri minute kasnije Andrij Jarmolenko je pogodio za 2:0, a u 87. minuti Ruslan Rotan je udarcem iz daljine zabio za konačnih 3:0.

Nakon tri kola Hrvatska i Island imaju po sedam bodova, Ukrajina je treća s pet, Turska četvrta s dva, a Finska i Kosovo su na dnu sa po jednim bodom.

Favoriti u skupini G, Španjolska i Italija, ostvarili su očekivane pobjede na gostovanjima. Španjolci su u Skadru sa 2:0 svladali Albance, dok su Talijani tek golom u sudačkoj nadoknadi bili uspješniji od Makedonaca u Skoplju sa 3:2. Španjolska i Italija sada imaju po sedam bodova, jedan više od Albanije i Izraela.

REZULTATI,

SKUPINA D:

WALES - GRUZIJA 1:1 (Bale 10 / Okriašvili 57)

SRBIJA - AUSTRIJA 3:2 (Mitrović 6, 23, Tadić 74 / Sabitzer 15, Janko 62)

MOLDAVIJA - IRSKA 1:3 (Bugajov 45+1 / Long 2, McClean 69, 76)

REDOSLIJED: Srbija 7, Irska 7, Wales 5, Austrija 4, Gruzija 1, Moldavija 0.

SKUPINA G:

IZRAEL - LIHTENŠTAJN 2:1 (Hemed 3, 16 / Gopel 48)

MAKEDONIJA - ITALIJA 2:3 (Nestorovski 57, Hasani 59 / Belotti 24, Immobile 75, 90+2)

ALBANIJA - ŠPANJOLSKA 0:2 (Diego Costa 55, Nolito 63)

REDOSLIJED: Španjolska 7, Italija 7, Albanija 6, Izrael 6, Makedonija 0, Lihtenštajn 0.