Naslovnica Sport Strani nogomet

Inter preuzeo vrh ljestvice

Momčad aktualnog talijanskog prvaka Intera upisala je svoju petu ovosezonsku pobjedu u 7. kolu Serije A i tako preuzela vrh ljestvice.
03. listopada 2009. u 23:06 0 komentara 6 prikaza
Inter

Slavili su “nerazzurri” na San Siru protiv Udinesea 2-1 golom Wesleyja Sneijdera u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Poveo je Inter iz lijepe akcije koju je pokrenuo Samuel Eto'o proigravši Dejana Stankovića iskosa s desne strane šesnaesterca. Srpski veznjak je u trku primio loptu i snažno ju odapeo u lijevi gornji kut nemoćnog Udineseovog vratara Handanovića za svoj drugi ovosezonski prvenstveni gol.

Udinese je izjednačio u 27. minuti preko najboljeg strijelca lige, Antonija Di Natalea, koji je svoj deveti ovosezonski gol zabio u bliži kut iskosa s lijeve strane nakon proigravanja Gökhana Inlera.

I kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, 2-1 pobjedu Interu donio je nizozemski veznjak Snijeder, koji je zabio iz teškog kuta iskosa s lijeve strane s nekih sedam metara u suprotan desni kut Udineseovih vratiju. Bio je to njegov prvijenac u dresu “nerazzurra''.