Objavljeno vijesti danas: 80
VELIKO FINALE

Bravo Marine! Čilić donio Hrvatskoj naslov u Davis kupu

25.11.2018. u 15:31

Hrvatska je drugi put u povijesti osvojila Davis kup. Nakon slavlje 2005. u Bratislavi, novi naslov osvojili smo danas u Lilleu.

Marin Čilić Francuska Hrvatska Davis kup
1/12

Ključni treći bod donio je Marin Čilić koji je sa 7:6(3), 6:3, 6:3 pobijedio Francuza Lucasa Pouillea nakon dva sata i 22 minuta igre.

Bilo je jako dobro izdanje u meču u kojem Francuzu nije dopustio nijednu priliku za break, dok je on iskoristio tri.

U prvom setu Marin je imao dvije prilike za break, no nije iskoristio nijednu, pa je odluka pala u 13. igru. Tamo je Čilić nakon 3:3 nanizao četiri poena i uzeo set sa 7:3.

Hrvatski tenisač prvi break napravio je u šestom gemu drugog seta nakon čega je poveo 4:2. Imao je Marin priliku još jednom uzeti servis Francuzu u osmom gemu, no tada se Francuz spasio.

U trećem setu ključni trenutak dogodio se u petom gemu kada je Marin iskoristio drugu break loptu te poveo 3:2. Još jedan break napravio je devetom gemu, čime je završio sjajan hrvatski vikend u Lilleu.

Vikend koji će zlatnim slovima ostati upisan u povijest hrvatskog tenisa. Bravo!