I s manjom minutažom Dončića košarkaši Dallasa dobili Clipperse

Luka Dončić
1/6
20.08.2020.
u 11:47

Ključnom se pokazala završnica treće četvrtine kada je Dallas serijom 13-2 došao do 13 poena prednosti (98-85) prije završnih 12 minuta. U zadnjoj dionici Mavericksi su stalno bili u prednosti od 10 do 18 koševa.

Iako je slovenski košarkaški mađioničar Luka Dončić zbog problema s osobnim greškama odigrao samo devet minuta u drugom poluvremenu, njegov Dallas je svladao LA Clipperse sa 127-114, pa je rezultat u pobjedama poravnat na 1-1.

Unatoč tome što je morao prosjediti većinu drugog poluvremena, Dončić je ostvario 28 poena, 8 skokova i 7 asistencija. Još petorica igrača Dallasa imala su dvoznamenkasti učinak u koševima, Porzingis je ubacio 23 poena, Tim Hardaway 17, Trey Burke 16, Seth Curry 15 koševa, a Boban Marjanović 13.

Clipperse je predvodio najbolji igrač lige Kawhi Leonard sa 35 koševa i 10 skokova. Lou Williams dodao je 23, a Paul George 14 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac u 18 minuta ostvario 3 koša (šut 1-2) i 4 skoka.

Boston je poveo protiv Philadelphije s 2-0 u pobjedama, a utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Boston su predvodili Jayson Tatum sa 33 i Kemba Walker sa 22 koša, dok je kod Sixersa najbolji bio Joel Embiid sa 34 poena.

Košarkaši Toronta ostvarili su i drugu pobjedu u prvom kolu doigravanja, svladavši momčad Brooklyna sa 104-99, pa branitelji naslova u seriji na četiri pobjede vode sa 2-0.

Sve do posljednje četvrtine Netsi su bili bliže pobjedi. Na početku četvrtog dijela utakmice vodili su sa 80-74, ali su Raptorsi uspjeli u zadnjem periodu nadigrati Brooklyn sa 30-19. Norman Powell je s 24 koša podijelio epitet najboljeg strijelca Raptorsa sa Fredom VanVleetom. Kyle Lowry je ubacio 21 koš, a Pascal Siakam je postigao 19 poena.