Hyeon Chung pomeo Đokovića u tri seta i ostvario najveću pobjedu!

Novak Đoković
1/9
22.01.2018.
u 12:36

Sljedeći protivnik mu je Sandgren koji je ranije izbacio Thiema u pet setova, bilo je 6:2, 4:6, 7:6, 6:7, 6:3.

Hyeon Chung (21) upisao je najveću pobjedu u karijeri. U osmini finala Australian Opena u tri seta pobijedio je Novaka Đokovića, šesterostrukog osvajača prvog Grand slam turnira u sezoni. Nakon tri sata i 25 minuta igre slavio je 7:6(4), 7:5, 7:6(3).

Korejski tenisač sjajno je otvorio meč i poveo s 4:0, ali se bivši prvi tenisač svijeta uspio vratiti i izgurati do tie-breaka, u kojem je Chung bio bolji.

Sličan je bio i drugi set u kojem je 58. igrač svijeta poveo 3:0, Đoković se opet vratio, ali ovoga puta bilo je 7:5 za Korejca.

U trećem setu obojica su dvaput gubila servis, a u 13. igri ponovno je uspješniji bio Chung.

1/9

Bio je ovo njihov drugi međusobni dvoboj, a sad je rezultat izjednačen na 1:1. Đoković je 2016. u Australiji slavio s 3:0 u setovima.

Hyeon Chung je tako poboljšao svoj najbolji nastup na Grand slam turnirima, a postao je i prvi korejski igrač u povijesti koji je na velikim turnirima došao do četvrtfinala.