Objavljeno vijesti danas: 2
Ukrajina

Hrvatski napadači "poludjeli" pred Tursku: I Kalinić strijelac

'03.06.2011., Poljud, Split - Kvalifikacijska nogometna utakmica za EURO 2012, Hrvatska - Gruzija. Nikola Kalinic. Photo: Igor Kralj/PIXSELL'
'Igor Kralj/PIXSELL'
05.11.2011.
u 22:34

Hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić bio je strijelac jedinoga pogotka na utakmici njegovog Dnjipra i Arsenala iz Kijeva

U 16. kolu ukrajinskog prvenstva Dnjipro je na domaćem terenu slavio protiv Arsenala iz Kijeva 1:0, a jedini gol na utakmici djelo je hrvatskog napadača Nikole Kalinića.

Hrvatski je reprezentativac zabio u 71. minuti, a igrao je još sedam minuta nakon čega je zamijenjen. Inače, to je Kaliniću četvrti pogodak u zadnja tri nastupa u ukrajinskom prvenstvu, prije Arsenala zabijao je Karpatyju i Oleksandriji (dva). Odlične vijesti za izbornika Slavena Bilića uoči utakmica dodatnih kvalifikacija s Turskom.

S nova tri boda, Dnjipro je izbio na četvrto mjesto ljestvice sa 27 bodova, preskočivši upravo Arsenal.