Hrvatski navijači
1/3
16.09.2017.
u 21:11

Nama je jučer bod donio Marin Čilić, a domaćinu Santiago Giraldo. Par nam je, eto, donio i drugi bod

Hrvatska teniska reprezentacija nakon drugog dana dvoboja za ostanak u svjetskoj skupini Davisova kupa ima 2:1 protiv Kolumbije. Drugi bod u Bogoti danas nam je donio par Mektić/Čilić koji je slavio protiv para Cabal/Falla sa 5:7, 6:7, 6:4, 6:2, 6:4. Potvrdilo se tako da nam je igra parova veliki adut jer već dvije godine ne znamo za poraz.

Izbornik Krajan odlučio je umjesto Škugora Mektiću pridružiti Marina Čilića, ali to nije baš dobro izgledalo u početku. Susret su Kolumbijci otvorili breakom, ali naši su se nekako uspjeli vratiti na 3:3. Međutim, na samom kraju Falla i Cabal rade novi break i dobivaju prvi set 7:5.

Drugi set su naši otvorili s 2.0, ali kolumbijski par odmah se vraća i na kraju u tie-breaku dolazi do 2:0 u setovima. Tada naši počinju igrati puno bolje, ubacuju u brzinu više i rade veliki preokret.

U trećem setu napravili su break kod 1:1 i prednost održavali do kraja, da bi četvrti dobili lakoćom 6:2. Uslijedila je drama, čvrsto su se držali servisi, ali kod 4:4 naši su odigrali sjajno i oduzeli protivnicima servis. Čilić je to potvrdio servisom i nakon više od četiri sata igre počelo je veliko slavlje.

No, ono ne smije dugo trajati jer već sutra slijedi nova borba, a najviše nade polažemo u Marina Čilića koji bi, nadamo se, protiv Santiaga Giralda mogao donijeti pobjednički bod.

Podsjetimo, jučer nam je bod donio Marin Čilić, a domaćinu Santiago Giraldo koji je nakon velike borbe sa 6:4, 4:6, 5:7, 6:4, 6:2 pobijedio Franka Škugora koji je uskočio umjesto nominiranog Viktora Galovića (bolovi u leđima). Čilić je u tri laka seta pobijedio drugog kolumbijskog igrača Alejandra Gonzaleza, 484. tenisača svijeta, sa 6:1, 6:4, 6:1, nakon sat i 51 minute igre.

Tijeke meča

Čilić/Mektić - Cabal/Falla 5:7, 6:7, 6:4, 6:2, 6:4

Peti set

6:4 - Gotovo je, Marin Čilić i Nikola Mečtić napravili su ogroman preokret i slavili sa 5:7, 6:7, 6:4, 6:2, 6:4.

5:4 - Bravoooo! Sjajno su odigrali naši i napravili break. Vodimo 5:4 i Čilić servira za meč

3:4 - Čvrsto se drže servisi u petom setu, Falla i Cabal vode 4:3, ali Mektić ima servis

2:3 - Napeto je u petom setu, Kolumbijci vode 3:2, ali Čilić je na servisu

Četvrti set

6:2 - Gotov je četvrti set. Hrvatski par odigrao je sjajno, dobio ga 6:2 i izjednačio u setovima na 2:2

4:1 - Fenomenalno sad igraju naši, vode 4:1 i serviraju. Napokon su proradili i sad uživamo u tenisu

2:1 - Odlično su krenuli naši u četvrtom setu, vode 2:1 i serviraju...

Treći set

6:4 - Čilić i Mektić su se probudili, odmah na početku poveli su 3:1 i prednost održavali do kraja seta

Drugi set

6:7 - Nažalost, naši su izgubili i drugi set. Cabal i Falla bili su bolji u tie-breaku i sad vode 7:5, 7:6

5:5 - Približavamo se kraju drugog seta u kojem je iznimno napeto, trenutačno je 5:5, na servisu je naš par

3:2 - Odmah su se Cabal i Falla vratili u igru, naši sad imaju 3:2, ali domaći igrači serviraju

2:0 - Naš par odlično je reagirao nakon gubitka seta i u drugi krenuo vodstvom 2:0

Prvi set

5:7 - Nažalost, Kolumbijci su napravili još jedan break, to potvrdili servisom i dobili prvi set sa 7:5!

3:3 - Bravo, dečki! Čilić i Mektić prvo su osvojili svoj servis, a nakon toga napravili break i izjednačili na 3:3!

1:3 - Kolumbijski par zasad drži svoj servis, ima vodstvo 3:1

0:1 - Čilić je prvi servirao, ali nisu naši dobro krenuli u meč i Kolumbijci odmah imaju break

- Izbornik Željko Krajan odlučio je da će u paru s Nikolom Mektićem igrati Marin Čilić. S druge strane mreže našem dvojcu stajat će Juan Sebastian Cabal, specijalist za parove, te Alejandro Falla