Brekalo i Vlašić vodili mlade vatrene do remija protiv Engleza

Vlašić je nakon pogotka krenuo slaviti te se uhvatio za nogu. Ozlijedio se te je na nosilima iznijet s terena
24. lipnja 2019. u 23:01 13 komentara 7632 prikaza
EP U-21: Hrvatska - Engleska
Pogledajte galeriju 1/11

Znalo se kako je utakmica Hrvatske i Engleske na Europskom nogometnom prvenstvu do 21 godine zapravo utakmica za prestiž, za čast... Dvoboj u Serravalleu Hrvatska - Engleska završila je 3:3.

Milenijiska fotografija Šime Strikomana na Poljudu HAJDUK NE SUDJELUJE HNS nakon maratonskog sastanka: Hrvatska će igrati u Splitu, radujemo se tome!

Sandro Kulenović je na početku imao šansu dovesti Hrvatsku u vodstvo. Već u trećoj minuti sjajno je skočio na ubačaj iz kornera, ali je vrškom prstiju loptu na samoj gredi zaustavio vratar Henderson.

No, Otočani su poklon dobili koju minutu kasnije kada je Kalaica zakačio Nelsona u kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku. Isti je igrač u 11. minuti zabio iz jedanaesterca za 1:0. Promašili su nakon toga nekoliko sjajnih prilika i Englezi, ali i naši.

Ipak, mladi vatreni pokazali su daleko bolje izdanje od onog kada su u prvoj utakmici izgubili od Rumunja. Potvrdio je to i Josip Brekalo kada se sam provukao po lijevom boku i u 39. minuti zabio za izjednačenje.

Pozitivna atmosfera hrvatske je reprezentativce tako otpratila na odmor, a onda ponovno šok. Nakon pogreške Uremovića u 48. minuti sve je kaznio Maddison koji je zabio za 2:1.

Dani Olmo Marca tvrdi Dinamov dragulj sjajno igra na EP-u, uskoro bi se mogao vratiti u Barcelonu

No, Hrvati se nisu predavali. U 62. minuti Majer je dodao Kulenoviću, a ovaj dao povratnu za Vlašića koji je pak dotrčao iz drugog plana i zabio za 2:2. Drugi mu je to pogodak na ovom prvenstvu, ali cijena je bila velika.

Kada je krenuo slaviti uhvatio se za nogu i ozlijeđen napustio igru. Boothroydovi izabranici su u 70. minuti došli do novog vodstva - 3:2, zabio je Kelly.

No bod Hrvatskoj donio je u 82. minuti Brekalo koji je zabio za 3:3.

Čekali smo tako svi tu prvu pobjedu mlade hrvatske vrste na Euru i ova utakmica protiv Engleske izgledala je kao savršena prilika, no izgleda da ćemo se to nekog slavlja ipak još načekati...

U drugoj utakmici u skupini C Rumunjska i Francuska odigrale su bez pobjednika (0:0). No, statistički su mladi Rumunji bili bolji pa su i završili kao prvoplasirani u skupini.

Plazma keksi
BAŠ KAO NEKADA
Stvari koje se godinama nisu promijenile, a svejedno ih obožavamo
  • Kraj Kraj
    Hrvatska nogometna reprezentacija završila je svoj nastup na EP-u za igrače do 21 godine koji se igra u Italiji i San Marinu. U 3. kolu u Serravalleu izabranici Nenada Gračana odigrali su s Englezima neodlučeno 3:3. Mladi vatreni tako se kući vraćaju s jednim bodom, jer su izgubili protiv Rumunjske (1:4) i Francuske (0:1). Engleska je triput vodila, a mi svaki put stizali rezultatski minus. U 11. minuti Englezi su poveli pogotkom Nelsona iz jedanaesterca, a u 39. minuti Brekalo je fantastičnim pogotkom izjednačio na 1:1. Loše smo ušli u nastavak i u 48. minuti Englezi opet vode. Maddison je nakon pogreške Uremovića zabio za 2:1. Nešto kasnije mladi vatreni uspjeli su se vratiti. U 61. minuti zabio je Vlašić, a onda se kod slavlja ozlijedio te su ga na nosilima morali iznijeti s terena. Još se ne zna težina njegove ozljede. Devet minuta kasnije Kenny je zabio za 3:2, a bod Hrvatskoj donio je Brekalo osam minuta prije kraja utakmice.
  • 82' Gol
    Gooool! Hrvatska je ponovno izjednačila. Brekalo je zabio za 3:3.
  • 70' Gol
    Gooool! Englezi ponovno vode, Kenny je zabio za 3:2.
  • 62' Gol
    Gooool! Hrvatska je ponovno izjednačila protiv Engleske nakon sjajne akcije. Majer je dodao Kulenoviću koji je vratio za Vlašića. Nikola je gađao i pogodio za 2:2. Nažalost u slavlju se Vlašić ozlijedio te je morao izaći iz igre. Iznijeli su ga na nosilima.
  • 48' Gol
    Gooool! Englezi su iskoristili veliku pogrešku u našoj obrani ponovno su došli u vodstvo. Uremović umjesto da izbije loptu u korner vraća je na vrh peterca. Maddison je zabio za 2:1.
  • 45' Poluvrijeme
    Završilo je prvo poluvrijeme nakon što je sudac produžio dvije minute. Nakon prvih 45 minuta Hrvatska i Engleska igraju 1:1. Englezi su u 11. minuti poveli pogotkom Nelsona iz jedanaesterca, a u 39. minuti Brekalo je fantastičnim pogotkom izjednačio na 1:1.
  • 39' Gol
    Gooool! Hrvatska je izjednačila protiv Engleske na 1:1. Brekalo je sjajno opalio i zabio pravu golčinu. Engleski vratar Henderson nije ni trepnuo.
  • 11' Gol
    Gooool! Engleska vodi s 1:0. Nelson je zabio s bijele točke.
  • 2'
    Sjajna prilika na otvaranju utakmice. Brekalo je nabacio iz kuta, a Kulenović je sjajno pucao glavom, ali Henderson brani.
  • 1' Početak
    Idemo, Hrvatska! Počela je utakmica u Serravalleu.
  • Sastavi
    Stigli su sastavi za večerašnju utakmicu: Croatia U21 - England U21 Rezultati uživo
EP U-21, 21, Serravalle
Hrvatska Brekalo 39', Vlašić 61', Brekalo 82'
3
3
Engleska Nelson 11' (11m), Maddison 48', Kenny 70'
  • Kraj

Hrvatska nogometna reprezentacija završila je svoj nastup na EP-u za igrače do 21 godine koji se igra u Italiji i San Marinu. U 3. kolu u Serravalleu izabranici Nenada Gračana odigrali su s Englezima neodlučeno 3:3.

Mladi vatreni tako se kući vraćaju s jednim bodom, jer su izgubili protiv Rumunjske (1:4) i Francuske (0:1). Engleska je triput vodila, a mi svaki put stizali rezultatski minus.

U 11. minuti Englezi su poveli pogotkom Nelsona iz jedanaesterca, a u 39. minuti Brekalo je fantastičnim pogotkom izjednačio na 1:1. Loše smo ušli u nastavak i u 48. minuti Englezi opet vode. Maddison je nakon pogreške Uremovića zabio za 2:1.

Nešto kasnije mladi vatreni uspjeli su se vratiti. U 61. minuti zabio je Vlašić, a onda se kod slavlja ozlijedio te su ga na nosilima morali iznijeti s terena. Još se ne zna težina njegove ozljede. Devet minuta kasnije Kenny je zabio za 3:2, a bod Hrvatskoj donio je Brekalo osam minuta prije kraja utakmice.

• 90'

Igra se pet minuta sudačke nadoknade.

• 82'

• 79'

Pojačavamo ritam, ali bez konkretne šanse.

• 76'

Bradarić je ušao umjesto Čabraje.

• 70'

• 66'

Ivanušec je zamijenio ozlijeđenog Vlašića.

• 62'

• 53'

Gol Engleza nas je malo uzdrmao, teško povezujemo redove. Trebamo se smiriti, te nastaviti igrati kao i u prvom poluvremenu. Kenny je dvije minute ranije dobio žuti karton.

• 48'

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme nakon što je sudac produžio dvije minute. Nakon prvih 45 minuta Hrvatska i Engleska igraju 1:1.

Englezi su u 11. minuti poveli pogotkom Nelsona iz jedanaesterca, a u 39. minuti Brekalo je fantastičnim pogotkom izjednačio na 1:1.

• 42'

Sjajna prilika za Engleze. Gray je dobro izvozao našu obranu na lijevoj strani. Gađao je suprotni kut, ali je pogodio Katića.

• 39'

• 38'

Dowell je prvi igrač na utakmici koji je dobio javnu opomenu.

• 36'

Gray je ušao u naš kazneni prostor i pucao, ali se vratar Grbić dobro postavio i obrani njegov udarac.

• 29'

Abraham je pogodio vratnicu, ali sudac ne bi priznao pogodak, jer je Englez primio loptu iza leđa naše posljednje linije. Bio je u zaleđu.

• 28'

Vlašić je pokušao pucati s vrha šesnaesterca, ali je lopta otišla daleko od vrata.

• 20'

Nakon nekoliko pokušaja hrvatske reprezentacije, lopta je ponovno kod Engleza.

• 15'

Brekalo je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio na peterac, ali tamo nije bilo nikoga u tamnim majicama.

• 11'

• 10'

Jedanaesterac za Engleze. Kalaica je u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Nelsonom.

• 9'

Još jedna prilika za nas. Nakon slobodnog udarca lopta je padala na peterac, ali je Kalaica glavom pucao preko vrata.

• 8'

Englezi već nekoliko minuta imaju loptu u svojim nogama, ali ne idu prema naprijed. U ovom trenutku se dobro branimo!

• 2'

• 1'

• Utakmicu sudi Izraelac Orel Grinfeld.

• Sastavi

Stigli su sastavi za večerašnju utakmicu:

• Hrvatska i Engleska u dvije  utakmice nisu osvojile niti bod.

- Engleska ima vrhunske igrače, kvalitetne individualce i momčad. Njihovo mjesto na tablici nije realno, a ni mi ne zaslužujemo biti posljednji. Ostali smo dužni sebi i onima koji nas gledaju. Protiv Francuske smo pokazali da znamo i možemo, Francuzi nam nisu stvorili ni jednu šansu - rekao je Moro.

• Hrvatska nogometna reprezentacija igra posljednju utakmicu na EP-u za igrače do 21 godine. Prvenstvo se igra u Italiji i San Marinu, a Gračanovi izabranici večeras igraju protiv Engleske.

Tijek utakmice iz Serravallea koja počinje u 21 sat pratite na portalu Večernjeg lista.