Hrvatska Francuska
1/29
31.01.2010.
u 17:01

Hrvatska se iz Austrije vraća sa srebrom. U finalu su Francuzi još jednom bili bolji (25:21) i kompletirali su rukometni Grand slam, tri naslova s tri najveća rukometna natjecanja u posljednje tri godine.

Francuzi su naši stari poznanici, sa njima smo odigrali 15 međusobnih susreta na velikim natjecanjima. Slavili smo u pet susreta, jednom igrali neriješeno, te gubili čak devet puta. Posebno je bolan posljednji poraz, prije godinu dana u finalu svjetskog prvenstva u Hrvatskoj, kada su Francuzi bili bolji 24:19.

Na Europskom prvenstvu u Austriji nijedna momčad još do utakmice nije znala za poraz, tek imaju po jedan remi u dosadašnjem dijelu. Nama je bod otkinuo Island, Francuzi su bod prepustili Mađarima.

Hrvatska - Francuska 21:25

Tijek susreta:

Kraj utakmice Francuzi su još jednom pokazali da su najbolji na svijetu i pobijedili u finalu sa 25:21.

59' Gille je zabio za plus pet minutu i pol prije kraja, a mi smo uspjeli smanjiti preko Zrnića na minus četiri.

58' Ruka je bila podignuta Francuzima, ali digao je Karabatić i pogodio za plus četiri.

57' Odlično se za šut izborio Blaženko Lacković, ali tada se na golu Francuske ukazao Thierry Omeyer. U napadu je Francuzima trebali biti oduzeta lopta, ali Onesta je u pravom trenutku pozvao minutu odmora.

55' Zrnić je sa sedam metara donio novih minus tri (23:20).

54' S igračem manje zabio je Vuković, ali Narcisse zabija vrlo brzo za novih plus četiri.

52' Francuzi su odlično iskoristili igrača više i sa tri gola u nizu došli od plus četiri (22:18). Zabili su Abalo i Karabatić.

50'  Sorhaindo je zabio nakon prolaza za plus dva.

49' Vratio nas je još jednom svojom majstorijom u igru Ivano Balić. U obrani smo ostali s igračem manje. Prekršaj je napravio Gojun zbog udaranja Karabatića, ali crveni karton dobio je Matija

48' Golove zabijamo sa sedam metara, ponovno je odgovornost preuzeo Zrnić i pogodio za 17:19.

47' Imali smo nekoliko mogućnosti doći na minus jedan, a umjesto toga preko Abaloa otišli su Francuzi na plus tri.

45' Moglo smo se vratiti na minus jedan, ali Zrnić nije uspio ponovno svladati Omeyera sa sedam metara.

43' Vedran Zrnić zabio je sa sedam metara za minus dva.

42' Uspjeli smo obraniti napad, a nakon proboja Duvnjak izborili smo i igrača više nakon drugog isključenja Karabatića. Sa sedam metara u igru nas je mogao vratiti Čupić, ali Omeyer je obranio.

41' Balić je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio za novih minus tri.

40' Francuzi kao da ne mogu više promašiti, sa sedam metara pogodio je Joli.

39' Osam minuta bili smo bez pogotka, a onda je potegao Ivano Balić i pogodio za smanjenje rezultata za 14:17,

38' Francuzi su u nastavku napravili seriju 5-1. Preko Abaloa vode 17:13.

37' Iako imamo igrača više, nismo iskoristili još jedan napad, a iz kontre je Abalo pogodio za plus tri (16:13).

35' Nismo iskoristili još jedan napad, a Francuzi to kažnjavaju te preko Narcissa odlaze na plus dva.

34' Francuska ima prvo vodstvo na utakmici, a do njega su došli četvrtim pogotkom Karabatića na utakmici.

32' Fernandez je zabio za izjednačenje Francuza nakon jedne greške Gojuna.

31' Hrvatska nastavlja po receptu iz prvog poluvremena i pogotkom Duvnjaka vodimo 13:12.

Kraj poluvremena Na kraju nam je i Narcisse zabio treći uzastopni gol Francuza za 12:12 i odlazak na poluvrijeme bez vodstva.

29' Drugim golom Karabatića u nizu Francuzi su došli na minus jedan.

28' Iz kontre zabio je Duvnjak za plus tri, ali smanjio je Karabatić na 12:10.

26' Guigou nam je zabio s igračem manje, ali na plus dva vrlo brzo nakon odlične asistencije Balića vraća Vori.

25' Ivano Balić odlično je ušao, izborio sedam metara i dvije minute Nikole Karabatića. A precizan sa sedam metara bio je Vedran Zrnić.

23' Francuzi su bili šest minuta bez gola, a seriju je prekinuo Sorhaindo.

23' Ponovno imamo dva razlike, odlično je prošao Duvnjak i sa šest zabio za 9:7.

20' Nova kontra Hrvatska i novi pogodak Manuela Štrleka za novo vodstvo Hrvatske.

18' Francuzi su mogli povesti, ali Guigou je promašio cijela vrata sa sedam metara.

16' Vuković nam je donio novo vodstvo, ali Fernandez drži Francuze u egalu.

14' Guigou je zabio sa sedam metara i smanjio na minus jedan. Nakon toga nismo iskoristili napad s igračem manje, a Nikola Karabatić je donio izjednačenje (6:6) Francuzima.

13' Imamo igrača manje, nakon što je isključen Igor Vori.

12' Bosquet drži Francuze u igri i zabija svoj drugi, ali vraćamo odmah plus dva. Na asistenciju Balića zabio je Kopljar.

11' Bosquet je zabio za smanjenje, ali vrlo brzo je iza Francuske obrane uletio Zrnić i pogodio za 5:3.

10' Odlična asistencija preko cijelog igrališta Zrnića za Štrleka, koji donosi plus dva Hrvatskoj prvi put na utakmici.

9' Nakon što Čupić nije iskoristio prvi sedmerac, drugi je izveo Zrnić. I to neobranjivo za novo vodstvo 3:2 .

7' Ipak lopta se nakon obrane odbila u gol-aut, a iz novog napada zabio je Guigou. U napadu Ivan Čupić nije iskoristio naš prvi sedmerac, točnije odlično je obranio Omeyer.

6' U utakmicu je odlično ušao i Alilović koji je obranio sedmerac Joliju.

5' Imali smo priliku za plus dva, ali Čupićev udarac zaustavila je vratnica.

4' Ivano Balić nastavlja po starom uhodanom receptu iz prijašnjih nastupa i pogađa za 2:1.

3' Iz polukontre smo zabili prvi gol, strijelac je bio Vori. Sorhaindo je vrlo brzo izjednačio na 1:1.

2' Ni mi ni Francuzi nismo uspjeli iskoristiti prve napade. Mi smo promašili dva šuta sa crte, Francuzi su napravili probijanje.

Hrvatska će krenuti prva u napad, a krećemo u sastavu Alilović, Štrlek, Čupić, Vori, Valčić, Balić, Kopljar.

Igrači su na teren izašli na teren deset minuta prije početka. Prije početka utakmice odsvirat će se himne, Marseljeza i Lijepa naša, i nakon toga kreće boj za zlato.

Hrvatska: Alilović, Čarapina, Štrlek, Mataija, Čupić, Zrnić, Vori, Duvnjak, Lacković, Valčić, Balić, Vuković, Kopljar, Buntić, Gojun, Musa
Izbornik: Lino Červar

Francuska: Omeyer, Karaboue, Fernandez, Dinart, Barachet, G. Gille, Narcisse, Joli, Karabatić, Junillon, Abalo, Sorhiando, Guigou, Bosquet, Ostertag, Detrez