Hrvatski nogometaš Veldin Hodža (22) prošle je godine napustio Rijeku i preselio u Rusiju, u momčad Rubina iz Kazanja. Sada je progovorio o tome kako se snalazi u toj državi.
- Volim igrati PlayStation s rođakom. Većinu slobodnog vremena provodim s njim, ali na konzoli igramo sat vremena, ne više. Najdraža igra mi je FIFA. Nemam neki omiljeni tim, svaki put igram s nekim drugim - rekao je Hodža za RB Sport.
Kako mu se sviđaju cijene u Rusiji i općenito životni standard? Jesu li u Hrvatskoj više cijene?
- Još ne znam sve cijene u Rusiji, pa ne mogu reći. Ne bih htio pogriješiti. Dobro je, to je sve što mogu reći.
Koliko košta najam dobrog stana u Hrvatskoj?
- Ne znam, imam kuću tamo. Cijene struje? Bolje pitajte moje roditelje.
Koliko košta odlazak u dobar restoran u Hrvatskoj?
- Ovisi koliko ljudi ide. Ako idem s curom, bit će malo skuplje. Rekao bih da su cijene restorana u Rusiji i Hrvatskoj otprilike iste.
Koliko ti treba za ugodan život u Rusiji?
- Cijelo vrijeme sam u bazi, gdje imam sve uvjete, a puno vremena trošim na treninge i oporavak. Tako da mi je teško reći neku konkretnu cifru.
Hrvat? Pa on je Albanac. Volim Albance zato to govorim. Hrvatski je etničko-nacionalni identitet kao albanski.