Hezonja i Zubac solidni u pobjedama Orlanda i Lakersa

Mario Hezonja
09.02.2018.
u 11:30

Hezonja je za 28 minuta ubacio osam koševa uz 10 skokova, dvije asistencije i tri osvojene lopte

Mario Hezonja je bio u početnoj petorci Orlanda, koji je na svom parketu svladao Atlantu sa 100-98, a naš košarkaš za 28 minuta ubacio osam koševa uz 10 skokova, dvije asistencije i tri osvojene lopte, dok je centar Los Angeles Lakersa Ivica Zubac u domaću pobjedu svoje momčadi nad Oklahoma Cityjem 106-81 ugradio sedam koševa i pet skokova za 17 minuta u igri.

Za tijesnu pobjedu Orlanda nad Atlantom najzaslužniji je bio Francuz Evan Fournier sa 22 koša, dok je D. J. Augustin ubacio 18 i imao devet asistencija. Kod Atlante su najbolji bili Taurean Prince i Dennis Schroder sa po 19 koševa svaki.

Strijelce Lakersa predvodio je Kentavious Caldwell-Pope sa 20 poena, a Brandon Ingram je ubacio 19. Oklahoma je bila oslabljena neigranjem Russella Westbrooka i Carmela Anthonyja, a najbolji strijelac Thundera bio je Paul George sa 29 koševa i devet skokova.

Dvije od šest sinoćnjih utakmica odlučene su u produžetku. Boston je sa 110-104 slavio u Washingtonu, a najzaslužniji za pobjedu bio je Kyrie Irving koji je pogodio tri bacanja 9.8 sekundi prije kraja osnovnog dijela i odveo utakmicu u produžetak, u kojem je postigao sedam od svojih 28 koševa.

Portland je pred svojim navijačima sa 109-103 u produžetku nadigrao Charlotte, iako je najbolji gostujući igrač Kemba Walker ubacio 40 koševa te tako na najbolji način opravdao poziv na All-Star utakmicu umjesto ozlijeđene zvijezde New York Knicksa Kristapsa Porzingisa. Najzaslužniji za pobjedu Portlanda bio je bivši centar Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić sa 24 koša i 14 skokova, a na isteku osnovnog dijela blokirao je šut za pobjedu Dwighta Howarda.

Golden State je na svom parketu svladao Dallas sa 121-103 i prekinuo niz od dva uzastopna poraza. Kevin Durant je ubacio 24 koša uz devet skokova, a Stephen Curry je postigao 20 poena za vodeću momčad NBA lige, dok je goste sa 22 poena predvodio novak Dennis Smith Jr.

Toronto je na svom parketu lakoćom svladao New York sa 113-88. Sedmorica domaćih igrača ubacili su dvoznamenkast broj koševa, a najistaknutiji je bio Litavac Jonas Valančiunas sa 18 koševa i 10 skokova. Kod Knicksa najbolji je bio Michael Beasley sa 21 košem.