Naslovnica Sport Strani nogomet

Halilhodžićev Maroko osigurao osminu finala

Selim Amallah je zabio u 16. minuti za momčad koju vodi bivši trener Dinama Vahid Halilahodžić, a Zakaria Aboukhlal je pogodio u posljednjoj sekundi za konačnih 2-0.
14. siječnja 2022. u 22:06 1 komentara 375 prikaza
Vahid Halilhodžić

Nogometaši Maroka svladali su Komore s 2-0 na Afričkom kupu nacija u skupini C i osigurali prolazak u nokaut fazu.

Selim Amallah je zabio u 16. minuti za momčad koju vodi bivši trener Dinama Vahid Halilahodžić, a Zakaria Aboukhlal je pogodio u posljednjoj sekundi za konačnih 2-0. Igrač Maroka Youssef En-Nesyri promašio je jedanaesterac u 83. minuti, a Komori su debitanti na ovom turniru i još čekaju na prvi gol.  Gabon i Gana igraju drugu utakmicu skupine C.

U skupini B Malavi je pobijedio Zimbabve s 2-1 zahvaljujući dva gola Franka Mhanga. Ishmael Wadi je doveo Zimbabve u vodstvo u 38. minuti, ali je Mhango izjednačio neposredno prije odmora, a zatim dodao i drugi u 58. minuti.

Malavi je dosad na Kupu nacija imao samo pobjedu nad Alžirom (3-0) iz 2010., sada s tri boda a još uvijek imaju šansu za prolazak dalje.

Komori                    2  0  0  2  0:3  0

LJEPŠE POLOVICE Najvjernije navijačice naših rukometaša: Cijene privatnost i nisu aktivne na društvenim mrežama Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Njemačke rezultatom 24:26 SKUPINA D Nijemci nakon preokreta slavili protiv Bjelorusa