Hajduk novu sezonu otvara danas utakmicom u Bakuu, glavnom gradu Azerbejdžana, gdje ih u 2. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu čeka susret protiv Zire. Utakmica počinje u 19:30 sati po lokalnom vremenu (17:30 po srednjoeuropskom) i bit će prenesena na klupskoj televiziji HDTV.
O Hajdukovom europskom izazovu piše i srpski Mozzartsport, koji naslovom "Koga Gzira i Tobol ujedu i Zire se plaši" podsjeća na prošla Hajdukova ispadanja od manje poznatih klubova: "U prošlosti su ispadali od timova za koje mnogi i ne znaju odakle dolaze, kao Gzira i Tobol, a ovog ljeta je prva mina Zira, predstavnik Azerbejdžana u drugom kolu kvalifikacija za plasman u najslabije međunarodno natjecanje."
Podsjetimo, Hajduk je u ljeto 2019. ispao od malteške Gzire u prvom kolu kvalifikacija za Europsku ligu. Nakon pobjede od 2:0 na Malti, Gzira je na Poljudu slavila 3:1 i zahvaljujući golovima u gostima prošla dalje. Dvije godine kasnije Hajduk je eliminiran od kazahstanskog Tobola. Iako su Splićani na Poljudu slavili 2:0, u Kazahstanu je domaćin nakon produžetaka slavio 4:1 u 2. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.
FOTO Kakav luksuz! Rakitićeva Raquel pozirala u 850 eura vrijednom kupaćem kostimu
Ha, ha, ha...A Srpski klubovi jos gori.