Remi na Poljudu: Hajduk u sudačkoj nadoknadi do boda protiv Osijeka

Hajduk i Osijek odigrali su 1:1 u derbiju 17. kola HNL-a
25. studenoga 2017. u 19:55 38 komentara 9263 prikaza
Hajduk - Osijek
Pogledajte galeriju 1/8

Hajduk i Osijek odigrali su 1:1 na Poljudu u derbiju 17. kola HNL-a. Osijek je poveo u 39. minuti, a Splićani su u sudačkoj nadoknadi spasili od poraza.

Borussia - Schalke 13. KOLO BUNDESLIGE Ludi njemački derbi! Borussia nakon 25 minuta povela 4:0, ali joj nije bilo dovoljno

Hajduk je u poljudskom debiju novog trenera Željka Kopića bolje otvorio utakmicu i propustio nekoliko poluprilika. No, bijeli su nakon 20-ak minuta stali i Osijek je došao do vodstva iz prve ozbiljnije situacije.

1 / 7
Hajduk i Osijek remizirali su na Poljudu

U 39. minuti Alen Grgić se prošetao kroz obranu Hajduka i s 20-ak metara uputio ne previše jak udarac. No, vratar Stipica nije najbolje reagirao i lopta je završila u mreži. Hajduk je tri minute kasnije mogao izjednačiti kada je Said tukao glavom, ali je lopta pogodila vratnicu.

U nastavku smo gledali lošiji nogomet jer se Osijek orijentirao na obranu, a Hajduk nemoćno napadao. Ipak, Splićani su u trećoj minuti nadoknade stigli do izjednačenja. Said je nakon gužve uspio ugurati loptu u mrežu, a igrači Hajduka su protestirali kod suca Jovića misleći da im je poništio gol iako je pokazao na centar.

Na Poljudu se danas skupilo 10.076 ljudi, a Torcida je u prvih 12 minuta šutjela budući da toliko bodova Hajduk zaostaje za Dinamom. Navijači Hajduka opet su poslali poruku predsjedniku Ivanu Kosu "odgovornost, a ne demagogija", a početkom nastavka igračima vikali "igrajte pi***".

Hajduk i Osijek sada imaju po 29 bodova, dok je vodeći Dinamo skupio 40 uz utakmicu manje. Četvrta je Rijeka koja ima 26 i sutra igra protiv Cibalije.

Slaven Belupo - Istra SVLADALI ISTRU Slaven Belupo s Ivkovićem upisao drugu pobjedu zaredom Ante Ćorić IZGUBIO SE Bio je velika nada i neviđen talent Dinama, a danas je u zapećku Luka Modrić Kreativac Nogometna legenda hvali Hrvata: Modrić je mozak Real Madrida!
Digitalna komora
Poduzetnici, odsad ključne informacije doznajte klikom miša
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice, završio je 1:1!
  • 90+2' Gol
    Gol za Hajduk! Said je zabio nakon gužve! Prvo su igrači Hajduka mislili da je Jović svirao igranje rukom, no gol je priznat. Skini TVizzy i gledaj golove.
  • 82'
    Utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade Torcide.
  • 72'
    Hajduk je krenuo po izjednačenje. Sada je pokušao Said, Malenici je ispala lopta, ali je uspio to popraviti.
  • 56'
    Na Poljudu je 10.076 gledatelja, službeni je podatak.
  • 46'
    Počeo je nastavak. Kod Hajduka je Ohandza ušao umjesto Memolle, dok je sastav Osijeka isti. Torcida je počela prozivati igrače, navijači Hajduka viču "igrajte pi***".
  • 45' Poluvrijeme
    Kraj prvog poluvremena. Igrači Hajduka zvižducima su ispraćeni u svlačionicu.
  • 41'
    Vratnica! Bašić je lijepo ubacio iz slobodnjaka, Said tukao glavom i pogodio okvir gola. Najbolja prilika Hajduka dosad na utakmici.
  • 38' Gol
    Gol za Osijek! Grgić se prošetao kroz obranu Hajduka i opalio s 18 metara. Stipica je dirao tu loptu, ali je završila u golu. Skini TVizzy i gledaj golove.
  • 25'
    Pritisak Hajduka je popustio. No, Torcida je počela navijati nakon što je prvih 12 minuta šutjela. Toliko bodova Hajduk zaostaje za Dinamom.
  • 20'
    Prošlo je prvih 20 minuta susreta, Hajduk je bolji. Osijek je još bez udarca.
  • 13'
    Torcida je na sjeveru izvjesila transparent na kojem piše "odgovornost, a ne demagogija". Time su opet poručili da se slažu s predsjednikom Ivanom Kosom i upravom. Taj su transparent imali i na prošloj utakmici s Istrom kada su zviždali igračima.
  • 7'
    Prvu priliku na utakmici imao je Radošević. Tukao je iz slobodnjaka, prebacio živi zid, ali je Malenica to dobro obranio.
  • 1'
    Počela je utakmica!
  • -
    Uoči utakmice Fran Tudor dobio je prigodni poklon za 100. nastup u dresu Hajduka. Uručio mu ga je klupska legenda Ivo Bego.
  • OSIJEK
    Osijek će istrčati u sljedećem sastavu: Malenica, Barišić, Škorić, Barać, Bočkaj, Grgić, Mudražija, Mioč, Boban, Grezda, Hajradinović.
  • HAJDUK
    Poznati su i sastavi. Za Hajduk će igrati: Stipica, Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, Radošević, Savvas, T. Bašić, Hamza, Erceg, Said.
16. kolo HNL-a, 18:00, Poljud, Split
Hajduk Said 90+2'
1
1
Osijek Grgić 38'
  • KRAJ

• 90+2'

• 90'

Igrat će se još pet minuta nadoknade. Zekić je napravio treću zamjenu, Lesjak umjesto Bobana.

• 88'

Imao je Hajduk sada lijepu prigodu, slobodnjak na 18 metara. Bašić je tukao, ali je živi zid to odbio u korner.

• 83'

Žuti karton za Bobana.

• 83'

Zamjena kod Osijeka. Lopa umjesto Bočkaja.

• 82'

• 77'

Prva zamjena kod Osijeka. Ušao je Lukić, teren napustio Hajradinović.

• 72'

• 70'

Bašić je tukao izravno iz slobodnjaka, ali je Malenica siguran.

• 69'

Sada je požutio i Bočkaj.

• 68'

Lopez je napravio prekršaj nad Bočkajem.

• 66'

Hugo Almeida je ušao umjesto Hamze.

• 63'

Požutio je Said što znači da u idućem kolu neće moći igrati protiv Rijeke budući da mu je to treća opomena.

• 61'

Tudor je tukao iz voleja nakon odbijene lopte, ali nije bio precizan.

• 56'

• 54'

Hamza je tukao s 20 metara, ali ravno u Malenicu.

• 46'

• 45'

• 41'

• 38'

• 32'

Prisilna promjena u Hajduku. Nižić se ozlijedio i umjesto njega ulazi Ismajli. Kapetansku traku preuzeo je Erceg.

• 25'

• 20'

• 13'

• 10'

Opet gužva pred vratima Osijeka, ali su gosti uspjeli očistiti loptu.

• 7'

• 1'

• -

Utakmica će početi minutom šutnje u znak sjećanja na nedavno preminulog Josipa Webera.

• -

• OSIJEK

• HAJDUK

• -

Hajdukovom novom treneru Željku Kopiću ovo će biti prva utakmica na Poljudu. U prošlom kolu Hajduk je s Kopićem uspješno odradio gostovanje u Istri (3:1).

• -

Jučer su u prvoj utakmici 16. kola Inter i Lokomotiva odigrali 1:1, a danas je Slaven Belupo s 2:0 svladao Istru.

• -

To je derbi 16. kola domaćeg nogometnog prvenstva. Splićani i Osječani bore se za drugu poziciju budući da obje momčadi imaju po 28 bodova. Vodeći je Dinamo (40), četvrta je Rijeka (26).

• -

Dobar dan i dobro došli na prijenos utakmice s Poljuda gdje se sastaju Hajduk i Osijek.