Gorica nije smjela u svlačionicu, igrači se nisu ni pozdravljali...

23. svibnja 2020. u 21:44 0 komentara 714 prikaza
Dinamo - Gorica
Pogledajte galeriju 1/3

Došlo je i to novo doba nogometa, po novim epidemiološkim pravilima koja ograničavaju broj ljudi na stadionu, pa čak i službenih osoba. U takvom ugođaju pripremni susret odigrali su Dinamo i Gorica (2:3). Susret bez gledatelja, s minimalnim brojem redara, minimalnim brojem tehničkog osoblja, sa samo dva fotoreportera, tek nekoliko novinara...

ISTETOVIRAO BOBANA I DRAŽENA Srbi ga žestoko napali zbog tetovaže Ante Gotovine: Htjeli su Veliku Srbiju, a sada...!

I tih samo nekoliko ljudi moralo je proći kroz proceduru, automobile se ostavljalo na posebnom parkiralištu, ulazilo kroz druge ulaze, uz dezinfekciju ruku, s posebnim akreditacijama.

I na terenu minimalan broj ljudi, uz samo šest sakupljača lopti koji su morali nositi zaštitne maske i rukavice. Igrači Gorice nakon zagrijavanja presvukli su se uz klupu za pričuve, a plavi u svlačionicama, nije bilo međusobnog pozdravljanja igrača, kapetani Nikola Moro i Kristijan Kahlina su se samo šakama pozdravili međusobno i sa sucima.

Kako je ovo bila prijateljska utakmica jasno je da takva pravila nije bilo teško provesti, ali sigurno je da će biti neobičnije kad krenu polufinala kupa i prvenstvo. I za te utakmice vrijede stroga pravila, pa i prestroga u nekim stvarima.

Ako igrači ulaze u duele u travnjaku, ili stoje zajedno u živom zidu, malo je nelogično da na klupi moraju držati razmak, da dio njih nosi maske, a neki ne, da pobirači lopti moraju nositi maske...

Kako je Dinamo dan ranije odigrao utakmicu s Osijekom u Maksimiru (pobijedio je s 2:1), trener Igor Jovićević protiv Gorice je poslao novih 11 igrača.

Tako su igrali: Josipović - Moharrami, Šutalo, Franjić, Leovac – Moro – Hajrović, Majer, Ivanušec, Marin – Petković (još su igrali: Krkalić, Hrvoj, Leš, Kim, Jurišić, Krizmanić, Burton, Julardžija, Ćuže, Karrica, Šipoš i Barišić), dok su za Goricu igrali: Kahlina – Musa, Stenvoorden, Krizmanić, Čabraja – Babec, Kaslin – Hamad, Suk, Dvorneković - Ndiaye (još su igrali: Čelić, Jovičić, Šoler, Golubickas, Mudrinski, Maslowski, Gadže, Maloča, Moro).

Obiteljska drama Nakon obiteljske drame Igora Štimca, oglasila se i njegova bivša supruga! Evo što je poručila

Dinamo je trebao voditi već u šestoj minuti, sjajnu je loptu Leovac dao Petkoviću koji je sam išao prema prema golu, zaobišao vratara Kahlinu, ali se poskliznuo i promašio prazna vrata, ali mogao je potom na drugoj strani biti precizniji i Suk.

No, zato je bio itekako precizan Lovro Majer, u 20. minuti iz slobodnog udarca krasno je poslao loptu preko živog zida i neobranjivo pogodio za vodstvo Dinama.

Imala je Gorica još jednu priliku, Dinamo upisao dobar udarac Ivanušeca, a gosti su izjednačili u 39. minuti, nakon akcije Čabraje i Dvornekovića pogodio je Suk.

Dinamov specijalist za obrane jedanaesteraca iskazao se i u ovom susretu. U 52. minuti Moharrami je srušio Dvornekovića, a sudac Pajač pokazao je na jedanaesterac. Pucao je Ndiaye, ali vratar Renato Josipović sjajno je obranio.

Gorica je potom odigrala fenomenalnu akciju, pola momčadi je odigrala s dodavanjima od prve, na kraju je Hamad ostavio Ndiayeu koji je doveo goste u vodstvo u 61. minuti, da bi Golubickas u 79. pogodio za 3:1 na dodavanje Mudrinskog.

Uspio je Dinamo smanjiti, Krizmanićevu loptu u mrežu je pospremio, u tom trenutku kapetan Dinama Mario Ćuže, no plavi nisu došli do remija, a Gorica je tako upisala svoju prvu pobjedu protiv Dinama, potpuno zasluženo.

Maria Pogrebnjak-Šatalova Supruga nogometaša Šok u obitelji prelijepe Marije: Svi su zaraženi koronavirusom, suprug je u bolnici!

- Čestitam Gorici na pobjedi, imali su lepršaviju igru od nas, kao da su bili malo svježiji i organiziraniji, imali smo dosta ‘lufta’ u fazi obrane i lako su nas probijali. U nekim segmentima smo djelovali jako dobro, imali i neke šanse, mogli smo okrenuti utakmicu. U dvije utakmice, s Osijekom i Goricom, dali smo naslutiti što želimo.

Imamo 18 bodova prednosti, ali dečki sa svojom kvalitetom i karakterom ne smiju ostati u toj zoni ‘komfora’, moramo ih natjerati da nastavak prvenstva shvate kao početak prvenstva – rekao je nakon susreta trener Dinama Igor Jovićević.