Naslovnica Sport HNL

Nevjerojatna utakmica Gorice i Hajduka! Splićani promašili penal u nadoknadi, VAR u glavnoj ulozi

Gorica i Hajduk sastaju se u sedmom kolu domaćeg nogometnog prvenstva. Susret u Gorici počeo je u 19:05.
03. listopada 2020. u 21:04 23 komentara 10247 prikaza
U 7. kolu HT Prve lige sastali se Gorica i Hajduk

Kad bi Prva HNL bila autocesta, Velika Gorica bi za Hajduk bila crna točka, mjesto stradanja, teških i lakših nesreća. Nije slutilo da će Splićani i peti put pasti nakon prvih 45 minuta, ali Vukasova momčad dobrim dijelom si je sama skuhala preokret. A Gorica nastavlja veliki marš, najbolji start otkako je prvoligaš! Veliki junak bio je na kraju Kristijan Kahlina koji je u nevjerojatnoj drami čudesno skinuo u 9. minuti nadoknade jedanaesterac tragičaru Jairu nakon upitne presude VAR-a.

firo: Formula 1, season 1995 Sport, Motorsport, Formula 1, archive, archive pictures Team Benetton (1991-1995) Michael Schumacher Talijanki izletjelo Istrčala se ispred kamera: Svijet čuo šokantnu tvrdnju u kakvom je stanju Schumacher !

Uvertira je bila vatrena i svečana. Prvo je zaiskrilo pred blagajnama jer sedamdesetak gostujućih navijača nije moglo do ulaznica, no organizator je preuzevši odgovornost odlučio da nema prodaje gledateljima iz drugih županija. Torcida je prosvjedovala i mirno napustila mjesto utakmice. Uoči samog početka vrataru Gorice Kristijanu Kahlini predsjednik Črnko i direktor Nikoličius uručili su nagradu za 150 nastupa u dresu kluba čija vrata brani praktički neprekidno otkako je ušao u Prvu HNL.

Gorica je preživjela i lošija prva poluvremena, ali ovo nije. Hajduk je nizao šansu za šansom, bilo je čudo kako Vukasova momčad nije uspjela i ranije poentirati, a domaćin je do daha došao tek nakon pola sata igre i dočekao neke svoje šanse. No, u smiraju poluvremena presudila je pogreška desnog braniča, Nigerijca Muhammada Muse koji je uz rub šesnaesterca srušio raspoloženog Gyurcsa, a sudac Batinić je rezolutno, ne oklijevajući ni sekunde, pokazao na bijelu točku. Caktaš je bio siguran.

Razmišljalo se prethodno i o jedanaestercu za Goricu nakon što je Špikić u prodoru pogodio povratnom loptom Dimitrova u ruku, no kako je u pitanju bio klizeći start bez namjere i mogućnosti da se na vrijeme makne ruka, VAR soba je odbacila dvojbe.

Drugi put se aktivirala u 60. minuti nakon što je Nejašmić prilično nesmotreno zakasnio na loptu i „izuo iz kopački“ Čanađiju. E ovaj put se Batinić sam krenuo uvjeriti kako je sve izgledalo i presudio na stranu Gorice. Lovrić je vratio stvari na početak – iz drugog pokušaja! Prvi neuspješni Batinić je poništio na intervenciju VAR-a jer je Posavec i prije upućivanja udarca napustio crtu.

Samo na Večernji TV-u Stručnjakinja objasnila zašto mladi nemaju poduzetnički duh i je li euro bolji od kune

Deset minuta poslije Gorica je stekla brojčanu nadmoć na terenu jer je Čolina rukama u bijegu zaustavio Hamada. Kako mu je to bio drugi žuti, morao je put svlačionice. I tako se Hajduk nakon pune dominacije našao u podređenom položaju i ubrzo čekao novu presudu. Naime, u 76. minuti Mudrinski je centaršut proslijedio na drugu vratnicu gdje je natrčao Hamad i zabio za 2:1. Pomoćnik poništava, ali opet se uključuje VAR i ispravlja ga – 1523 gledatelja slave preokret crvenih.

Dojam je da je litavski stručnjak na klupi Gorice trijumfirao, a Vukas na klupi Hajduka kapitulirao – zamjenama. Dambrauskas je odmah na poluvremenu, shvativši da je nadigran, reagirao i promijenio tijek događaja, dok su Hajdukovi navijači sa zapadne tribine uputili uvrede svom treneru jer je izvukao sigurnog Jurića nakon čega je Gorica krenula u preokret. Igrački, presudio je Hamad, ključan čovjek preokreta. Uz Batinića i VAR sobu. Bilo je prilično posla...

Coronavirus - Traffic control Neustrelitz
NISU NIŠTA PRIMJETILI
Policija na autocesti zaustavila oca i sina: U nevjerici su gledali u stražnje sjedalo
RIT Croatia
PROMO
Svakodnevno mjerimo razinu sigurnosti na našim kampusima
  • 90+9'
    Kahlina je obranio penal Jairu!
  • 90+9' Penal
    Penal za Hajduk! Opet je Batinić dosudio jedanaesterac nakon pregleda VAR-a.
  • 79' Gol
    Gol za Goricu! Hamad je zabio, no Batinić je prvo poništio gol zbog zaleđa. No, nakon pregleda snimke, opet je promijenio odluku i pokazao na bijelu točku.
  • 62' Gol
    Gol za Goricu! Lovrić je ovaj put siguran s 11 metara i to je 1:1.
  • 60'
    Posavec je obranio kazneni udarac Lovriću, ali će se penal poniviti. VAR je sugerirao da je vratar Hajduka prerano napustio gol.
  • 44' Autogol
    Gol za Hajduk! Siguran s 11 metara je Caktaš. Bijeli zasluženo vode jer su bili puno bolja momčad u prvom dijelu.
  • 43' Penal
    Jedanaesterac za Hajduk! Muhamed je srušio Gyurcsa, a sudac Batinić pokazao na bijelu točki.
  • HAJDUK
    Hajduk: Posavec, Jakoliš, Vušković, Dimitrov, Čolina, Jurić, Jradi, Caktaš, Jairo, Gyurcso, Diamantakos.
  • GORICA
    Poznati su i sastavi. Za Goricu će igrati: Kahlina, Musa, Jovičić, Steenvoorden, Hamad, Špikić, Čabraja, Babec, Kalik, Lovrić, Dieye.
7. kolo HNL-a, 19:05, Gorica
Gorica Lovrić 11m 62', Hamad 79'
2
1
Hajduk Caktaš 11m 44'
  • KRAJ

Kraj! Gorica je opet pokazala da je crna mačka za Hajduk i slavila s 2:1. No, glavnu je ulogu imao VAR koji je "sudjelovao" kod sva tri gola na utakmici.

• 90+9'

• 90+9'

• 90'

Igrat će se čak osam minuta nadoknade.

• 79'

• 74'

Gorica je bolja s igračem više. Sada je Posavec obranio udarac Lovriću.

• 74'

Mujakić je ušao umjesto Gyurcsa kod Hajduka. A kod Gorice je Suk umjesto Babeca.

• 70'

Crveni karton za Hajduk! Čolina je dobio drugi žuti zbog prekršaja na Hamadu. Batinić mu je prvo pokazao crveni, ali je nakon pregleda snimke svoju odluku promijenio u žuti. No, budući da Čolina imao žuti karton, morat će napustiti teren.

• 62'

• 60'

• 57'

Jedanasterac za Goricu! Nejašmić je startao na Čanađiji, a Batinić nakon VAR-a presdio da je prekršaj bio u kaznenom prostoru.

• 56'

Kod Gorice su ušli Dvorneković, Čanađija i Mudrinski, a izašli Špikić, Kalič i Dieye. Kod Hajduka je Nejašmić zamijenio Jurića.

• 48'

Čolina je požutio.

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

Kraj prvog dijela.

• 44'

• 43'

• 37'

Diamantakos je tukao glavom s pet metara, nije bio precizan.

• 35'

Babec je dobio žuti.

• 33'

Lovrić je pokušao s 18 metara, preko gola.

• 29'

Caktaš je požutio.

• 22'

Nova prilika za Hajduk. Jakoliš je vratio loptu za Jradija koji tuče iz dobre pozicije, ali pored gola.

• 15'

15 minuta utakmice je iza nas, Hajduk je puno bolji.

• 7'

Hajduk je puno bolje otvorio susret, sada je iz daljine zaprijetio Jradi.

• 4'

Diamantakos je mogao zabiti odmah na početku, ali Kahlina brani!

• 1'

Počela je utakmica.

• Naš se novinar javio uoči utakmice.

• Dalmatinski portal javlja da navijači s prebivalištem u Dalmaciji ne mogu ući na stadion. Kapaciteti stadiona zbog koronavirusa su uvelike smanjeni, a HNS je odlučio da gostujući navijači ne mogu na utakmicu. No, pitanje je kako se može znati tko za koga navija ako nema nikakvih obilježja. Na utakmicu su ušli Hajdukovi navijači iz Zagreba, a vraćeni su oni iz Dubrovnika.

• HAJDUK

• GORICA

• Zanimljiv je podatak da Hajduk nikad nije slavio u Gorici s kojom ima problema i kada igra na Poljudu.

• POREDAK

Gorica je trenutačno druga, a Hajduk četvrti na ljestvici.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

• POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na prijenos susreta između Gorice i Hajduka. Ovo je sedmo kolo HNL-a, susret se igra u Gorici s početkom u 19:05.