Arsenal
Reuters
07.03.2010.
u 20:05

Lakoćom su nogometaši Evertona u svoju korist riješili posljednju utakmicu Premiershipa koja se igrala ovaj vikend.

Na svome Goodison Parku domaćin je u 29. kolu deklasirao Hull City s 5:1.

Hull ove sezone nije uhvatio nijednu pobjedu u gostima, a Mikel Arteta mu je u 17. minuti dao naslutiti da se to neće dogoditi ni u nedjelju.

Istina, gosti su se vratili u igru u 32. minuti preko Toma Cairneyja, nakon što je tri minute ranije Ayegbeni Yakubu promašio jedanaesterac za Everton. No, izjednačenje je trajalo samo sedam minuta, a tada je Arteta svojim drugim pogotkom definitivno usmjerio vodu na mlin kluba iz Liverpoola.

U nastavku je najprije Richard Garcia autogolom pomogao domaćinu, a visoku su pobjedu Evertonu u posljednjih deset minuta osigurali Landon Donovan i 19-godišnji Jack Rodwell.

Premiership, 29. kolo:

Everton – Hull City 5:1 (Arteta 17, 39, Garcia 51-ag, Donovan 82, Rodwell 86 / Cairney 32)