Drama u Kupu: Dinamo jedva na jedanaesterce prošao Novigrad!

Novigrad - Dinamo
1/5
31.10.2017.
u 16:14

Plavi su bili mirniji s bijele točke dok su impresionirani domaćini čak tri puta prebacili gol.

Dinamo je uz mnogo muke, boljim izvođenjem jedanaesteraca slavio sa 3:2 protiv pretposljednje momčadi Druge HNL, Novigrada,  i izborio nastup u četvrtfinalu Hrvatskog kupa! Plavi su se tako nakon velike drame pridružili Hajduku, Rudešu, Lokomotivi, Interu i Osijeku dok se u osmini finala 7. studenog još susreću Cibalija i Istra te 14. studenog Gorica i Rijeka.

– Imamo iskustva s drugoligaškim momčadima i to su uvijek tvrde utakmice, neugodno je to gostovanje, tko zna kakav će biti teren. Ali moramo se prilagoditi i proći u sljedeću rundu jer nas zanima i ovo natjecanje – kazao je uoči utakmice trener Dinama Mario Cvitanović i točno predvidio što će ga dočekati u Novigradu.

Cvitanović je Novigradu, kojeg vodi Nino Bule, i sam nekoć trener u mlađim kategorijama Dinama, suprotstavio kombiniranu momčad.

Domaćin je pružio snažan otpor favoriziranim gostima u prvom dijelu stvorivši nekoliko vrlo dobrih prilika dok je vodeća momčad Prve HNL najopasnije zaprijetila preko Ćorića koji je u 16. minuti s pet metara promašio loptu.

1/13

- Zar ovo nije penal! - vikao je pak trener Cvitanović u 44. minuti nakon sudara danas odličnog domaćeg vratara Boglića i Henriqueza, minutu prije nego je golman Novigrada skinuo zicer i Hodžiću.

U nastavku domaći su se više posvetili obrani i prijetili iz kontre dok je Cvitanović bio prisiljen u igru ubaciti Soudanija i Olma.

Upravo je Alžirac imao najbolje prilike te je dvaput pogodio okvir gola (u 69. i 78. minuti). No, Novigrad je mogao već u osnovnom dijelu utakmice do senzacije. Nakon što je Soudani pogodio gredu, Smirnov se u protunapadu probio po desnoj strani i dodao Pilju koji je bio nečuvan na šest metara te nevjerojatno pucao iznad gola!

Dinamo je u završnici te produžecima želio završiti priču ali nije se uspio u potpunosti nametnuti te stvoriti izglednu priliku. Štoviše, ponovno je Novigrad imao mogućnost za nokaut. Pilj i Belaković u 108. minuti vješto su izigrali Dinamovu obranu, a potonjem je vrlo dobri Zagorac zaustavio udarac. I bilo je jasno kako će odlučivati jednaesterci.

Plavi su bili mirniji s bijele točke dok su impresionirani domaćini čak tri puta prebacili gol. Soudani, Benković i Lešković pogađali su za Dinamo dok su Knežević i Olmo nakratko pružili nadu Novigradu, ali samo nakratko...

Tijek utakmice:

NOVIGRAD - DINAMO (0:0) 0:0, 2:3

Kraj utakmice! Dinamo je uz mnogo muke boljim izvođenjem jedanaesteraca slavio protiv Novigrada (3:2) i izborio nastup u četvrtfinalu Hrvatskog kupa!

Deseti jedanaesterac: Nevjerojatno! I Živković je pucao iznad gola! Dinamo je u četvrtfinalu!

Deveti jedanaesterac: Olmo je pogodio vratnicu!

Osmi jedanaesterac: Smirnov pogađa za 2:3

Sedmi jedanaesterac: Lešković šalje loptu u jednu stranu, a golman odlazi u drugu

Šesti jedanaesterac: I Pilj je prebacio gol!

Peti  jedanaesterac: Knežević tuče iznad gola, domaći navijači su u transu!

Četvrti jedanaesterac: Siguran je Burić za domaćina

Treći jedanaesterac: Benković sigurno pogađa lijevi kut

Drugi jedanaesterac: Batelić promašuje! Nije uzeo zalet, a visoko je pucao iznad gola

Prvi jedanaesterac: Pucat će Dinamov Soudani. Pogađa Alžirac! Boglić mu je bio na udarcu

120'+3 Kraj drugog produžetka! Kakva drama u Novigradu! O četvrtfinalistu Hrvatskog kupa odlučivat će jedanaesterci!

120'+1 Lecjaks je grubo startao na Smirnova i dobio žuti karton

120' Igrat će se još dvije minute nadoknade, Dinamo u produžecima nije stvorio pravu priliku

118' Belaković je u duelu s Lecjaksom pao na rubu kaznenog prostora, domaći navijači traže jedanaesterac, no Matoc se nije oglasio

116' Burić je dobio žuti karton

108' Zagorac zaustavlja domaćina! Pilj i Belaković su lijepo izigrali Dinamovu obranu, a potonji propušta veliku priliku

106' Počeo je drugi produžetak!

105' Kraj prvog produžetka!

99' Još jedan iznimno loš udarac Kneževića. Katapultirao je loptu visoko iznad gola domaćina

96' Još nema izrazitih prilika u produžetku

91' Počeo je prvi produžetak!

90'+3 Završen je osnovni dio utakmice! Nema pogodaka u Novigradu pa će se igrati produžeci!

90'+2 Nakon ubacivanja lopta je stigla do Kneževića čiji udarac sa 17 metara odlazi visoko iznad gola

90' Još tri minute nadoknade

87' Moro je neprecizno pucao iz daljine. Produžeci su sve bliže...

83' Kneževićev pokušaj Boglić lakoćom hvata

80' Moro je ušao umjesto Henriqueza

79' Kakav promašaj Novigrada! Smirnov se probio po desnoj strani i dodao Pilju koji je bio nečuvan na šest metara te nevjerojatno pucao iznad gola! Domaći navijači su na nogama!

78' Greda! Dinamo je odmah uzvratio brzom akcijom, Henriquez je dao za Ćorića koji prsima prosljeđuje Soudaniju, a Alžirac ponovno trese okvir gola

77' Odlično je prošao Belaković i tukao sa 14 metara, ali Zagorac brani

74' Žuti karton dobio je Soudani, a onda i Belaković zbog prigovora

70' Konačno je i Novigrad stvorio priliku, no Piljev udarac odlazi daleko od gola

69' Vratnica! Soudani je nakon ubacivanja bio sam pred Boglićem, nije uspio u potpunosti iskontrolirati loptu, ali nekako se snašao i pogodio okvir gola

68' Novigradov gol je pod opsadom. Ćorić ubacuje, a Benković glavom loptu šalje iznad vrata

65' Umalo pogodak! Stojanović je ušao u kazneni prostor, pucao i već savladao odličnog Boglića, ali ispred gol linije našao se Vrhovac te blokirao Slovenčev pokušaj

61' Ponovno sjajno brani Boglić! Ćorić je ubacio s lijeve strane za Soudanija koji puca glavom, a domaći vratar refleksno odbija njegov pokušaj

58' Dvostruka izmjena u Dinamu. Olmo ulazi umjesto Gojaka, a Soudani umjesto Hodžića

52' Druga zamjena u domaćoj momčadi. Ušao je 21-godišnji Rus Smirnov, prinova iz moskovskog Lokomotiva, a izašao je Živković

51' Knežević je dobio žuti karton

50' Lecjaks je ubacio s lijeve strane pred gol, ali Hodžić kasni za pola koraka

47' Dinamo prvi prijeti u nastavku. Ćorić je iz slobodnog udarca dobro ubacio pred domaći gol, no nitko nije uspio zahvatiti loptu

46' Počelo je drugo poluvrijeme! Zamjena u Novigradu - Vrhovac je u igri umjesto Pralasa

45' Kraj prvog poluvremena! Mreže miruju (0:0) iako su i Dinamo i Novigrad imali po nekoliko vrlo dobrih prilika!

45' Dinamo je umalo poveo, Boglić je spasio domaćina! Ćorić je izveo korner, a lopta se odbila na noge Hodžiću koji je sa pet metara pogodio domaćeg vratara

44' Gosti traže jedananesterac! Sudarili su se domaći vratar i branič te Henriquez pred golom Novigrada. Skočila je cijela gostujuća klupa, a trener Cvitanović vikao je prema četvrtom sucu 'zar ovo nije penal?'. Bit će korner za Dinamo

30' Odličan pokušaj Novigrada! Batelić je odlično izveo slobodan udarac sa 17 metara, lopta je preletjela živi zid i prošla tik iznad grede. Zagorac je samo pogledom mogao ispratiti udarac

25' Benković je tukao neprecizno iz velike udaljenosti

18' Filipović nije uspio iznenaditi goste! Pretrčao je pola igrališta, a onda slabo pucao, ravno u Zagorca

16' Nova prilika za goste. Stojanović je ubacio s desne strane, Boglić je odbio loptu do Ćorića koji s pet metara nevjerojatno promašuje loptu te ga ona potom pogađa u ruku. Nespretna reakcija Dinamovog talenta

13' Hodžić je tukao glavom nakon što je Ćorić ubacio iz slobodnog udarca, ali domaći vratar je siguran

2' Čak dvije prilike za domaćina u uvodnim minutama, dvaput je pucao Pilj izvan kaznenog prostora, a Zagorac je obranio udarce

1' Počela je utakmica!

Novigrad: Boglić - Zirdum, Pierre, Belaković, A. Živković, Batelić, Pralas, Pamić, Filipović, Burić, Pilj

Dinamo: Zagorac -  Stojanović, Benković, Rrahmani, Lecjaks - Lešković - Gojak, Knežević - Ćorić - Henriquez, Hodžić.