Objavljeno vijesti danas: 60
Aldo Drosina

Dinamo tek u drugom poluvremenu slomio otpor Istre

20.10.2018. u 19:22

Dinamo je u 11. kolu Prve HNL gostovao u Puli. Plavi su tek u drugom poluvremenu slomili otpor Istre i pobijedili s 4:1. Dinamo i dalje ima četiri boda više od drugoplasiranog Osijeka, koji je ranije odigranoj utakmici u Kranjčevićevoj pobijedio Rudeš također s 4:1.

U 7. minuti domaća momčad je povela pogotkom Fuentesa, a odmah u sljedećoj minuti izjednačio je Petković. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a u nastavku je Dinamo bio mnogo konkretniji.

No do novog pogotka plavi su čekali do 64. minute kada je zabio Gavranović. I dok su se Puljani oporavljali od šoka primili su još jedan pogodak. Dvije minute kasnije Ademi je zabio za 3:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade točku na 'i' stavio je Budimir.

Sudac Pejin pokazao je čak deset žutih kartona, po pet na svakoj strani.

U Kranjčevićevoj Osijek je nadjačao Rudeš s 4:1, a  strijelci su bili Škorić (53.), Marić (55.), Hajradinović (59.) i Boban (81.). Pogodak za Rudeš zabio je Mrkonjić (8.).

Poredak: Dinamo 27 boda, Osijek 23, Lokomotiva 19, Rijeka 17, Gorica 16, Slaven 12, Hajduk 11, Inter 10, Istra 8, Rudeš 2.