Dinamo natrpao Osijek pa primio dva gola u tri minute

Dinamo je u 21. kolu HNL-a s 4:2 slavio protiv Osijeka u Gradskom vrtu.
10. veljače 2018. u 19:02 17 komentara 10957 prikaza
Osijek - Dinamo
Pogledajte galeriju 1/13

Klasa alžirskog beduina, lucidnoga i neumoljivoga Soudanija već u prvom poluvremenu razriješila je sve dvojbe oko pobjednika osječkoga derbija. Osječani su, pomalo praznovjerno, u najavnoj brošuri ove utakmice igrali na kartu sretnoga 10. veljače, datuma iz 2013. godine, kada su u Gradskom vrtu posljednji put svladali plave (2:1), a već nakon 15 minuta jučerašnje utakmice, njihove ambicije bile su ozbiljno uzdrmane.

Rijeka - Istra RUJEVICA Rijeka zabila četiri komada Istri

Samo jedan trenutak nepažnje osječke obrane u motrenju Soudanija rezultirao je razornom eksplozijom Alžirčeve maestralnosti: sijevnula je desnica iz nimalo obećavajuće pozicije i lopta je odsjela gornjem suprotnom kutu Maleničinih vrata. Potez istinskog nogometnog čarobnjaka!

1 / 9

Dojam o Dinamovoj igri u Gradskom vrtu nije bio impresivan, ali plavi uza sve svoje mane, šupljikavu obranu, lošu-pas igru, grč kreativnosti, uvijek mogu računati na nadahnuće Soudanija i vratara Livakovića.

Tako je upravo kolosalni Dominik možda usmjerio ovu utakmicu. Naime, u 7. minuti zaspala je zadnja linija plavih, Albanac Grezda našao se u čistoj mat-situaciji, ali je Dominik 'De Gea' Livaković vrhunski obranio Erosov šut. I već u sljedećoj, prvoj ozbiljnoj akciji na drugoj strani pao je prvi pogodak..

Osječani su dosta neustrašivo ušli u ovaj sraz, ne pokazujući nikakav respekt prema plavima, no baš u trenucima kada se činilo kako domaćin dobro parira, dogodio im se šok u obliku Soudanijevog pogotka.

Trener domaćina Zoran Zekić, koji je šetajući kroz centar grada, sam sa svojim mislima dopješačio do Gradskog vrta, isijavao je popriličnu nervozu na klupi često se obrušavajući na suca Igora Pajača. Istina, iako se radi o našemu najboljemu sucu, nema baš previše logike u tome da derbi u Osijeku vodi arbitar iz Zagrebačke županije.

Plavi su pobjedu zacementirali u 38. minuti, opet zahvaljujući Soudaniju. Alžirac je bio asistent Ademiju, čija je hladnokrvna realizacija bila stvar rutine.

Osječani su furiozno krenuli u drugo poluvrijeme i već nakon nekoliko početnih minuta opet su žestoko opleli po sucu Pajaču. Benković je u kaznenom prostoru pokupio Mudražiju; bio je to prekršaj za kazneni udarac, ali sudac Pajač nije tako mislio. Osijek je bio oštećen...

I samo nekoliko minuta nakon Pajačeve pogreške, k'o za vraga', dogodio se novi pogodak plavih. Smušena reakcija obrane Osijeka, lopta na Olmovoj ljevici, šut u lijevi kut, očajna intervencija vratara Malenice i Dinamo je podigao na plus 3.

Plavi su tako već na prvoj proljetnoj stepenici demonstrirali autoritet, i to na jednome od najtežih gostovanja u Hrvatskoj ligi, deklasiravši pretendenta na europsku poziciju.

I iako je to zasad izvedba daleko ispod europske razine, treneru Cvitanoviću treba odati priznanje. On je, poput svojedobno Zorana Mamića, uspio od dinamovaca napraviti disciplinirane, odlučne, beskompromisne ratnike. Koji su kao vojska funkcionirali do posljednjih 15 minuta, kada su nedopustivom indolencijom nakratko omogućili Osječanima povratak u ovu utakmicu. Činilo se kako su nakon četvrtog primljenog pogotka Osječani su bili potpuno demoralizirani, a onda ih je nonšalancija plavih dovela do dva neočekivana pogotka. Domaćin je poraz u završnici ublažio golovima Erosa Grezde, tihe Dinamove patnje, te Gabrijela Bobana.

Davor Šuker Slavonska veza Osječani obnašaju najvažnije funkcije, ali sjede na suprotnim barikadama OSIJEK ČEKA DINAMO Zekić tražio ‘desetku’ pa dobio golmana s tim brojem RADI VOLONTERSKI Revolucija u HNS-u: Svi se moramo mijenjati, pa i moj
šef Šuker
Karneval
PROMO
Karneval nam se bliži, a odabir idealne maske je najvažniji događaj za sve klince
Skipper4you.com
MIRNO MORE
Znate li da se kod nas školuju skiperi koje cijene svugdje u svijetu
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Dinamo je slavio s 4:2.
  • 77' Gol
    Gol za Osijek! Obrana Dinama zaboravila je na Bobana koji je smanjio na 4:2.
  • 74' Gol
    Gol za Osijek! Grezda je smanjio na 4:1.
  • 68' Gol
    Gol za Dinamo! Drugi pogodak Ademija. Moro je s lijeve strane dodao Gavranoviću koji je pogodio stativu, no loptu je dočekao Ademi i zabio za 4:0.
  • 49'
    Sumnjiva situacija. Mudražija se pokušao okrenuti u šesnaestercu Dinama, na njega je startao Benković, ali je sudac Pajač pokazao da se igra dalje. Osječani su tražili jedanaesterac.
  • 38' Gol
    Gol za Dinamo! Soudani je prošao po desnoj strani i na drugu vratnicu dao visoku loptu. Nju je dočekao Ademi i nogom je proslijedio u mrežu.
  • 16'
    Gol za Dinamo! Kakva majstorija Soudanija. Stojanović je proigrao Alžirca, a ovaj isprve pogodio suprotni gornji kut gola nemoćnog Malenice. Sjajan gol jednog od najboljih igrača lige.
  • 8'
    Prilika za Osijek! Grezda je izbio sam ispred Livakovića i tukao, ali mu je vratar Dinama obranio udarac. Bila je to stopostotna prilika za domaćine,
  • DINAMO
    Za modre će igrati: Livaković - Stojanović, Benković, Lešković, Lecjaks - Moro, Doumbia, Ademi - Soudani, Gavranović, Olmo.
  • OSIJEK
    Za Osijek će igrati: Malenica - Grgić, Škorić, Barać, Bočkaj - Mudražija, Mioč - Grezda, Hajradinović, Lopa - Ejupi.
21. kolo HNL-a, 17:00, Gradski vrt, Osijek
Osijek Grezda 74', Boban 77'
2
4
Dinamo Soudani 16', Ademi 38', Olmo 57'
  • KRAJ

• 90'

Bočkaj je opet pokušao iz slobodnjaka, ali Livaković odlično brani.

• 90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

• 87'

Požutio je Boban.

• 84'

Ušao je Rrahmani umjesto Gavranovića.

• 80'

Bočkaj je imao slobodnjak u svojoj zoni, ali je tukao preko gola.

• 77'

• 74'

• 68'

• 66'

Posljednja zamjena Zekića - Pušić umjesto Ejupija. Nakon toga je Hajrović ušao umjesto Olma kod Dinama.

• 58'

Dvostruka izmjena kod Osijeka. Umjesto Mioča i Lope ušli su Boban i Marić.

• 57'

Gol za Dinamo! Olmo se prošetao po obrani Osijeka i tukao. Lopta je nekome iz obrane prošla kroz noge, a onda prevarila Malenicu.

• 49'

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Dinamo vodi 2:0.

• 38'

• Barać je požutio, dok su kod Dinama žute kartone ranije dobili Stojanović i Lešković.

• 28'

Osijek se pribrao nakon primljenog gola i napada, ali bez ozbiljnije šanse.

• 20'

Soudaniju je to 12. gol ove sezone i uvjerljivo je prvi strijelac HNL-a.

• 16'

• 8'

• 1'

Počela je utakmica, Dinamo ima prvi napad.

• GLEDATELJI

Na stadionu je oko 4,500 gledatelja.

• SUDAC

Pravdu će dijeliti sudac Igor Pajač.

• DINAMO

• -

Kod Dinama je pojačanje iz Werdera Hajrović na klupi, dok je bivši napadač Rijeke Gavranović u prvom sastavu.

• OSIJEK

• -

Poznati su sastavi. Osijek ove zime nije imao veće transfere pa je momčad poznata. Stigao je vratar Krševan Santini koji će biti zamjena Malenici, no danas je na klupi perspektivni Luka Kukić.

• -

Dinamo je vodeća momčad lige s 50 bodova dok je Osijek trenutno četvrti s 36 i bori se za drugo mjesto. U ranije odigranom susretu Rijeka je s 4:0 svladala Istru.

• POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na prijenos utakmice iz Gradskog vrta. U nastavku HNL-a, u 21. kolu sastaju se Osijek i Dinamo.