Danac je zabio Hrvatskoj u prvoj minuti, evo koji su igrači bili još brži

Hrvatska Danska
1/15
01.07.2018.
u 21:52

Danski branič Mathias Jorgensen postigao je protiv Hrvatske pogodak u 58 sekundi utakmice, međutim njegov gol nije niti među deset najbržih u povijesti svjetskih prvenstava.

Rekorder je još uvijek turski napadač Hakan Šukur koji je u susretu za broncu na SP-u 2002. godine protiv Južne Koreje postigao pogodak već nakon 11 sekundi. Turska je dobila utakmicu 3:2 ostvarivši najveći uspjeh u svojoj povijesti.

1/22

Drugi je Čeh Vaclav Mašek koji je na SP-u 1962. u susretu Čehoslovačke i Meksika postigao pogodak nakon 16 sekundi. Meksikanci su u nastavku susreta okrenuli rezultat i pobijedili 3:1.

Iza njih slijedi Nijemac Ernst Lehner koji je u pobijedi Elfa protiv Austrije 3:2 u susretu za broncu na SP-u 1934. godine zabio gol nakon 26 sekundi. Lehner je na toj utakmici zabio i gol u 42. minuti.

Bryan Robson je u susretu Engleska - Francuska na SP-u 1982. zabio pogodak u 27 sekundi, a potom i u 67. minuti Gordi Albion je pobijedio 3:1.

Na posljednjem SP-u u Brazilu 2014. godine Amerikanac Clint Dempsey je Gani zabio u 32. sekundi susreta. Amerikanci su na koncu taj susret dobili 2:1.