Ćorić slavio u nevjerojatnom meču i odveo Hrvatsku u finale!

16. rujna 2018. u 19:02 50 komentara 33316 prikaza
Davis Cup
Pogledajte galeriju 1/17

Hrvatska teniska reprezentacija plasirala se u finale Davis Cupa 3:2 pobjedom protiv SAD-a u polufinalu u Zadru, a konačnu pobjedu Hrvatskoj osigurao je Borna Ćorić koji je u odlučujućem petom dvoboju svladao Francesa Tiafoea sa 6:7 (0), 6:1, 6:7 (11), 6:1, 6:3 nakon više od četiri sata igre.

Davisov kup Izbornik SAD-a Jim Courier oduševio odgovorom na pitanje o Hrvatima!

Hrvatska će tako od 23. do 25. studenoga gostovati u Francuskoj u svom trećem nastupu u finalu Davis Cupa. Hrvatska je osvojila naslov 2005. protiv Slovačke, a 2016. izgubila je završni susret od Argentine.

Ranije u nedjelju najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osigurati pobjedu dopustivši američkom reprezentativcu Samu Querreyju da preokretom dođe do pobjede 6:7 (2), 7:6 (6), 6:3, 6:4 nakon tri sata i 11 minuta igre te izjednači ukupan rezultat na 2:2, no Ćorić je uspio spriječiti veliki preokret Amerikanaca svladavši Tiafoea.

Marin Čilić U TREĆEM SETU Pogledajte kako je Čilić izgubio živce i razbio reket

Hrvatska je nakon dva susreta u petak vodila sa 2:0, no SAD je pobjedom u subotnjoj igri parova te uspjehom Querreya protiv Čilića stigao nadomak preokreta.

Marin Čilić IZGUBIO OD Querreya Utučeni Marin Čilić objasnio zašto je razbio reket

Inače, Ćorić je treći put u Davis Cupu morao igrati odlučujući meč i svaki je slavio. Bio je ovo peti međusobni dvoboj Hrvatske i SAD-a i peta pobjeda Hrvatske.

sas
PREVENTIVA
Liječnik savjetuje: U ovim situacijama je potrebno tražiti drugo mišljenje stručnjaka
  • Break Ćorića
    Odlično je krenuo drugi set za Ćorića, odmah je oduzeo servis Tiafoeu i poveo 2:0.
  • Tiafoe uzeo set
    Tiafoe je pomeo Ćorića u tie breaku! Nije prepustio nijedan poen Borni te je sa 7:0 dobio prvi set.
    Dočekao je Borna priliku za break u sedmom gemu, iskoristio drugu break loptu te smanjio na 4:3.
  • Break Tiafoea
    Tiafoe je u četvrtom gemu iskoristio drugu break loptu te stigao do vodstva 3:1.
  • Odluka u petom meču
    Sam Querrey pobijedio je Marin Čilića i vratio SAD potpuno u igru u polufinalu Davis kupa. O pobjedniku će tako odlučiti Borna Ćorić i Frances Tiafoe, a tijek pratite na Vecernji.hr
Davis Kup, 14:45, Zadar
Borna Ćorić 6:7, 6:1, 6:7, 6:1, 6:3
3
2
Frances Tiafoe
  • 5/5

Bio je ovo peti međusobni dvoboj Hrvatske i SAD-a i peta pobjeda Hrvatske.

• PROTIVNIK

U finalu nas čekaju Francuzi koji su izbacili Španjolsku.

• Završilo je 6:7, 6:1, 6:7, 6:1, 6:3 nakon četiri sata i 10 minuta igre.

• KRAJ

Hrvatska je u finalu Davis Cupa! Pobjednički bod za 3:2 protiv SAD-a u Zadru nam je donio Borna Ćorić koji je slavio u nevjerojatnom meču protiv Francesa Tiafoea.

• 5:3

Ćorić je na korak od pobjede. Sada će servirati Tiafoe.

• 4:3

Tiafoe je smanjio na 4:3, ali Ćorić ima break prednosti i dva gema ga dijele od finala.

• 4:2

Ćorić ima 4:2, no sada je pitanje hoće li se meč odigrati do kraja zbog mraka. Očekuje se da će se igrati negdje do 19.15. Evo kakva je trenutno situacija.

Davis Cup | Autor : Danijel Lijović Foto: Danijel Lijović

Ćorić je napravio break i ima veliku prednost u odlučujućem setu!

• 2:2

Nastavlja se borba u petom setu.

• 1:1

Ćorić je uspio spasiti dvije vezane break-lopte Amerikanca.

• 0:1

Tiafoe je osvojio prvi gem u odlučujućem setu.

• SET ZA ĆORIĆA

Ćorić je osvojio četvrti set sa 6:1! Idemo u peti set.

• NOVI BREAK ĆORIĆA

Ćorić je napravio još jedan break za 5:1.

• 4:1

Lijepa prednost Ćorića, vodi 4:1, ali prošli set je pokazao da moramo biti jako oprezni.

• 3:1

Bravo, Borna! Naš je tenisač napravio break u četvrtom setu.

• 1:1

Imao je Borna dvije break-lopte, ali je Tiafoe to uspio spasiti.

• Tiafoe je osvojio set

Nevjerojtan rasplet u trećem setu, Tiafoe je slavio s 13:11 u maratonskom tie-breaku. Podsjećamo, Ćorić je vodio 5:1 u gemovima, ali mu to nije bilo dovoljno.

• 6:6

Treći set odlučivat će se u tie-breaku.

• 5:6

Tiafoe ima osiguran tie-break.

• BREAK Tiafoea

Nevjerojatno, Tieafoe se vratio! Ćorić je vodio 5:1, no sada je 5:5!

• 5:4

Borna će sada servirati za 2:1 u setovima.

• Tiafoe je napravio break

Ćorić nije uspio, Amerikanac je napravio break.No, još nije zabrinjavajuće jer naš tenisač ima 5:3 i još će jednom servirati za gem. Dakako, ako sada ne oduzme protivniku servis.

• 5:2

Tiafoe je osvojio gem na svoj servis, a sada će Borna servirati za 2:1 u setovima.

• 5:1

Imao je Tiafoe brek-loptu, ali se Ćorić izvukao.

• 4:1

Evo prvog gema za Amerikanca u trećem setu. No, Borna igra odlično, ne opušta se iako ima veliku prednost.

• NOVI BREAK

Ćorić igra sjajno, opet je napravio break i vodi 3:0!

• BREAK ĆORIĆA

Ćorić je odlično otvorio treći set. Ima break i vodi 2:0.

• ĆORIĆU DRUGI SET

Ćorić je osvojio drugi set! Bio je dominantan i izjednačio na 1:1.

• 5:1

Amerikanac je osvojio prvi gem u setu, a Ćorić će sada servirati za 1:1.

• 5:0

Naš je tenisač pred osvajanjem drugog seta.

• NOVI BREAK ČILIĆA

Ćorić je napravio drugi break i vodi 3:0.

• 6:6

Sigurna su oba tenisača na servis, pa će odluka od prvom setu pasti u 13. igri.

• 5:5

Iza nas su tri gema u kojima su tenisači lakoćom dobivali vlastiti servis gem.

• 1:1

Siguran početak oba tenisača na svoj servis.

• Borna nas je već jednom spašavao protiv Amerikanaca, 2016. godine u petom meču dobio je Jacka Socka i donio pobjedu 3:2.

• Borna (20) je godinu dana stariji od Amerikanca, te kao 18. tenisač svijeta mali favorit u ovom meču u koji Tiafoe ulazi kao 40. tenisač svijeta.