Čolak zabio za pobjedu Malmoa, Kahlina branio

Antonio Čolak
Goran Kovačić/Pixsell
07.07.2021.
u 22:33

Švedski prvak je u prvom susretu porazio Rigu sa 1-0, a Čolak je pobjednički pogodak postigao u 50. minuti. Dodajmo

Povremeni hrvatski reprezentativac Antonio Čolak nastavio je s odličnim igrama u dresu Malmoa postigavši jedini pogodak u pobjedi 1-0 protiv Rige u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka.

Švedski prvak je u prvom susretu porazio Rigu sa 1-0, a Čolak je pobjednički pogodak postigao u 50. minuti. Dodajmo kako su gosti od 41. minute igrali bez isključenog Yunusa Muritala.

Čolak je u redove Malmoa stigao u ožujku ove godine na posudbu iz PAOK-a gdje se nije previše naigrao. Podsjetimo, bivši igrač Rijeke je u PAOK preselio u rujnu prošle godine, no u Grčkoj se nije najbolje snašao i novu priliku je potražio u Švedskoj. Za Malmo je u deset nastupa postigao već šest golova.

Za goste nije branio Ivan Brkić, bivši vratar Istre 1961, Lokomotive i Cibalije koji je u Rigu stigao u veljači iz Zrinjskog.

Identičnim rezultatom Ludogorec je pobijedio Šahtjor Soligorsk, a pogodak odluke zabio je Cauly Oliveira-Souza u sudačkoj nadoknadi. Za domaći sastav je branio bivši igrač Gorice Kristijan Kahlina.

Poljska Legija je u Norveškoj pobijedila Bodo/Glimt sa 3-2 načinivši veliki korak prema plasmanu u 2. pretkolo.

Golove za goste zabili su Luquinhas (2) i Emreli (41, 61), dok su za norveški sastav strijelci bili Botheim (45+1) i Pernambuco (78). Hrvatski reprezentativac Josip Juranović dobio je nekoliko dana odmora nakon nastupa na EP-u pa nije konkurirao za sastav poljskog kluba.

Izraelski Maccabi Haifa i kazahstancki Kairat Almati su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 45. minuti preko Atzilija, a izjednačio je Alip u 76. minuti. Za goste je od 85. minute igrao Dino Mikanović, bivši branič Osijeka i Hajduka koji je četiri godine igrao u Danskoj nakon čega je 2019. preselio u Kairat.

Kvalifikacije Lige prvaka - rezultati

Dinamo Tbilisi (Gru) - Nefči Baku (Aze)   1-2 (Marušić 36 / Alasgarov 23, Mahmudov 57)
Bodo/Glimt (Nor) - Legia Varšava (Polj)   2-3 (Botheim 45+1, Pernambuco 78 / Luquinhas 2, Emreli 41, 61)
Slovan (Slk) - Shamrock Rovers (Irs)      2-0 (Rafael Ratao 28, 47)
DINAMO ZAGREB (HRV) - Valur (Isl)         3-2 (Ademi 8, 72, Majer 42-11m / Sigurdsson 88, Adolphsson 90)
Ludogorec (Bug) - Šahtjor Soligorsk (Blr) 1-0 (Cauly 90+2)
Maccabi Haifa (Izr) - Kairat Almati (Kaz) 1-1 (Atzili 45 / Alip 76)
Malmo (Šve) - Riga (Lat)                  1-0 (Čolak 50)
Teuta (Alb) - Šerif Tiraspol (Mol)        0-4 (Luvannor 15, 45+1, Traore 56, Castaneda 89)
Connah's Quay (Wal) - Alashkert (Arm)     2-2 (Curran 19, Horan 79 / Kurtsidze 21, 45)

U utorak:
HJK Helsinki (Fin) - Budućnost (CG)       3-1 (Riski 5, Valenčič 7, Saksela 13 / Raičković 35-11m)
Ferencvaros (Mađ) - Priština (Kos)        3-0 (Nguen 71, Mmaee 74, Blažič 78)
Flora (Est) - Hibernians (Mal)            2-0 (Sappinen 75, 89)
CFR Cluj (Rum) - Borac (BiH)              3-1 (Omrani 11, Deac 28, Sigurjonsson 60 / Moraitis 45+1)
Žalgiris (Lit) - Linfield (S.Irs)         3-1 (Videmont 38, T. Kiš 45-11m, Johns 66-ag / Manzinga 54)
Fola Esch (Luk) - Lincoln Red Imps (Gib)  2-2 (Bensi 65, Ahmetxhekaj 66 / Carralero 26, Britto 50)
Škendija (Mak) - Mura (Slo)               0-1 (Bobičanec 28-11m)