Velika pobjeda: Čilić okrenuo 0:2 i odveo Hrvatsku dalje!

Marin Čilić
06.04.2014.
u 15:50

Pobjednički bod Hrvatskoj za 3:1 donio je Marin Čilić koji je nakon velikog preokreta svladao Jerzyja Janowicza sa 6:3, 7:6, 4:6, 1:6 i 3:6.

Hrvatska Davis Cup reprezentacija u Varšavi je svladala Poljsku i izborila doigravanje za ulazak u Svjetsku skupinu. Pobjednički bod Hrvatskoj za 3:1 donio je Marin Čilić koji je nakon velikog preokreta svladao Jerzyja Janowicza sa 3:6, 6:7, 6:4, 6:1 i 6:3.

Poljak je vodio 2:0, no naš najbolji tenisač je našao snage i okrenuo susret. Janowicz je prvi set dobio nakon breaka kod 5:3, a Čilić je u drugom spasio pet set lopti. Nakon toga je prokockao 5:1 vodstvo u tie-breaku, Janowicz je osvojio šest poena zaredom i stigao na korak do pobjede.

No, Čilić se nakon toga razbudio i igrao sve bolje. Treći set je dobio sa 6:4 da bi u četvrtom ekspresno izjednačio na 2:2 u setovima. U odlučujućem setu je napravio dva breaka i došao do pobjede, a koliko se Janowicz raspao svjedoči i podatak da je na meč loptu napravio dvostruku servis pogrešku.

Budući da je sve riješeno, peti meč se neće igrati. Podsjetimo, prva dva boda Hrvatskoj u petak su donijeli Čilić i Ćorić pobjedama u pojedinačnim mečevima, dok su Mate Pavić i Marin Draganja dan kasnije poraženi u parovima.

Janowicz - Čilić 6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6

6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6 - Pobjeda Čilića! Čilić je napravio još jedan break, a koliko se Janowicz raspao svjedoči i podatak da je na meč loptu napravio dvostruku servis pogrešku. Velika partija Čilića koji je imao snage okrenuti susret nakon što je gubio 0:2 u setovima.

6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:4 - Break Čilića! Čilić je napravio break i servirat će za 4:3.

6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 1:1 - Oba su tenisača osvojila gem na svoj servis na početku odlučujućeg seta.

6:3, 7:6, 4:6, 1:6 - Čilić je izjednačio, 2:2 je u setovima! Pogodio je 20. as na meču za osvajanje drugog seta. Sada to nemjerljivo bolje izgleda, a Čilić je u psihološkoj prednosti.

6:3, 7:6, 4:6, 1:5 - Čilić je na pragu izjednačenja! Poveo je 5:1 u četvrtom setu (imao je tu prednost i u tie-breaku) i servirat će za izjednačenje!

6:3, 7:6, 4:6, 1:3 - Čilić se vraća u meč! Napravio je break nakon što Janowiczeve dvostruke servis pogreške.

6:3, 7:6, 4:6 - Set za Čilića! Naš je tenisač osvojio treći set i smanjio na 2:1.

6:3, 7:6, 4:4  - Čilić je kod 4:3 imao break-loptu koju nije uspio iskoristiti.

6:3, 7:6 - Drugi set za Poljsku! Janowicz je poveo 2:0 u setovima nakon što je Čilić u tie-breaku imao sve u svojim rukama. Naš je tenisač imao 5:1 i dva servisa za set, no to mu nije bilo dovoljno. Janowicz je osvojio šest poena zaredom i slavio sa 7:5.

6:3, 6:6 - Čilić nije imao problema, igrat će se tie-break.

6:3, 6:5 - Poljak je osigurao tie-break, na redu je Čilić.

6:3, 4:4 - Čilić je opet bio u problemima. Janowicz je imao četiri break lopte (pet ukupno u setu), ali ih nije iskoristio.

6:3, 2:2 - Janowicz je imao break-loptu, no Čilić se izvukao dobrim servisima.

6:3 Prvi set Poljacima! Janowicz je i kod 5:3 drugi put u setu uzeo servis Čiliću i osvojio prvi set.

4:2 - Janowicz je kod 3:2 uzeo servis Čiliću.