1/10
30.11.2017.
u 21:15

Navijači Zadra u dvorani su pokazali transparent u čast generala Slobodana Praljka

U derbiju 8. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je svladao Cibonu sa 76:66 (19:19, 23:21, 8:13, 26:13).

Tijekom prvoga poluvremena Zadrani su stalno bili u laganom vodstvu, no u prvih sedam i pol minuta treće četvrtine domaći igrači postigli su tek četiri poena pa je Cibona preuzela vodstvo povevši sa 51:46. Ipak, u četvrtoj četvrtini Zadar je smogao snage za preokret, sve do sredine posljednje dionice susret je bio neizvjestan, rezultat je bio 61:61, a onda je Zadar ostvario seriju 9:1 kojom je prelomio susret na svoju stranu.

1/10

Kristijan Krajina je sa 21 košem i osam skokova bio najefikasniji kod Zadra, Ive Ivanov je dodao 14, dok je Luka Žorić sa 16 pogodaka i 10 skokova predvodio Cibonu.

Inače, navijači Zadra u dvorani su pokazali transparent u čast generala Slobodana Praljka na kojem je pisalo:

"Kad utihne pravda i zaplešu demone, ratnik ne kleči i nikog ne moli. Za ideale životom piše posljednji čin. Generale, na svemu ti hvala."

Zadar sada ima omjer pobjeda i poraza 6:1 uz utakmicu manje, a Cibona 4:3 uz također utakmicu manje.

Na vrhu je Cedevita sa 7:0.