Chelsea u sjajno utakmici svladao Arsenal, debitirao Mateo Kovačić

Kovačić
Autori: Hina, Marko Pavić
18.08.2018.
u 20:22

Veznjak Real Madrida koji je ovoga ljeta stigao na posudu u igru je ušao u 60. minuti.

Chelsea je s 3:2 svladao Arsenal u derbiju drugog kola engleskog nogometnog prvenstva. Chelsea je na Stamford Bridgeu nakon 20 minuta vodio 2:0 golovima Pedra (9) i Morate (20), no topnici su do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti. Zabili su Mhitarjan (37) i Iwobi (41). Pobjednički gol za plave postigao je Alonso (80).

Spomenimo i da je za Chelsea debitirao Mateo Kovačić. Veznjak Real Madrida koji je ovoga ljeta stigao na posudu u igru je ušao u 60. minuti.

Nogometaši Tottenhama i Bournemoutha ostvarili su druge pobjede u susretima 2. kola engleskog prvenstva i trenutačno zauzeli vodeće pozicije na ljestvici.

Tottenham je očekivano kao domaćin na Wembleyu nadigrao novaka u ligi Fulham sa 3-1 (1-0), dok je Bournemouth kao gost preokretom svladao West Ham sa 2-1 (0-1).

Tottenham je poveo protiv Fulhama golom Lucasa Moure (43), na 1-1 poravnao je Mitrović (52), no Trippier (74) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem vratio prednost na stranu domaćih da bi Kane (77) svojim prvim golom u Premier ligi u kolovozu postavio konačnih 3-1.

U susretu West Hama i Bournemoutha domaći su poveli golom Arnautovića (33-11m), no Wilson (60) i Cook (66) su kreirali preokret.