Červar priča da Balić lošije igra u finalima, mogu li dalje zajedno?
- Povukao sam ga iz igre i rekao mu da ne mogu mirno gledati kako gubi lopte. Nemam pardona ni za koga, pa ni za Balića - objasnio je Červar svoj potez u finalu.
Komentari 31
Linino vođenje reprezentacije je stvarno nešto što već sve one koji vole taj sport a i općenito neše repke, toliko živcira da je više nego očito da nije za to.Na stranu rezultati koji su neupitni, ali molim vas da li itko misli da je ovo limit naše repke.Definitivno je limit izbornika, jer kako može objasniti da je nevođenje Pere na EP uvjetovano pomlađivanjem.Zar Francuzi pomlađuju ekipu nevođenjem Dinara.Pero nije bio u zadnje vrijeme na nivou na kojem je bio, no mislim da sa 33 god nikako nije star, pogotovo što je Pero kao osoba bio uz Balića vođe i lider,kad je bio najteže Pero je potezao,bacao se i tukao.Da, baš nam je to falilo, falilo je Perino iskustvo u obrani,po tekmi bi imali barem 3-4 napada više, jer bi napadači radili prekršaje u napadu.Ali izgleda da mu je Pero rekao neke stvari koje mu nisu odgovarale.A o čuvenim time-outevima da i ne govorim.Jednom sam prebacio na BHT, mislim protiv Poljske, kad je bosanski novinar nakon predaha izjavio \"ništa novo od Line, saznali smo koliko je do kraja poluvremena,strpljivo do gola i idemo\" i tako sve dok Balić ne uzme stvar u svoje ruke.Izgubio je dvije lopte za redom,pa igrali smo protiv najbolje svjetske obrane, pa zar nije normalno ako se neke lopte izgube
Jadan i ovaj Cervar. Taj uopce nema samokriticnosti, i da malo sebe gleda u ogledalo. Njemu su svi ostali krivi, a samo on ne! Prosle godine sudci, pa Narcisse, pa Dinart, pa nakon toga losa izveda njegove zene, pa sad Balic. Reci da najbolji rukometas svih vremena niti jedno finale nije odigrao vrhunski, je totalna kretensa izjava. Pa sta taj Cervar vise hoce? Ima ponudu Makedonije, i to je to. Ma niti Makedonci, ga nece, da nas vise rijese ove zablude i kretenosti. Da vise ne moramo gledati kako na time outu govori: \'\'ZA IVANAAAAAAAAAAAAAA, za IVANAAAAAAAAAAAAA, loptu im ne damo, mamicu im jebem\'\' ili: \'\'Decki, decki? imamo 4 razlike, sad samo gol za gol\'\' daj boze da nas Makedonci rijese, ovih fantasticnih izjava, na time outu, ali mislim da od toga NAZALOSt nista nece biti. Ili da moramo gledati kako Zlatka Horvata u najvaznijim trenucima, utakmice stavlja kao desnog vanjskog, ili kao i na proslom EP, kad je 3 stavio na crtu ha ha ha, pa to je bilo toliko smijesno, da i zalosno ne moze biti. Vori, Strlek i jos jedan, stoje na crti i guraju se, da ne iznenade Francuze. Pa onda kad je Vorija stavio na lijevo krilo, joj kakvo fantasticno znanje, a Vori nakon toga sutom razvali Omeyera, znate gdje? u jaja! Pa to su totalne komedije. Cervar misli da sve zna, a niti o rukometu(gdje je zaduzan) NEMA POJMA. Pa njemu jedan Davor Dominikovic drzi lekcije kod time outa, a Lino ga gleda: \'\'Sta ti tu pricas? nemam pojma\'\' da ne govorim sto jedan Ivano Balic radi za ovo reprezentaciju. Pa bez njega, niti u finale nebi dosli. Niti jedne uigrane napadacke akcije, mi nemamo. NITI JEDNE! Cepelina se od vrijeme Smajlagica nije vidilo, kakko smo mogli biti vrhunski 2003 i 2004? Tada smo osvojili 2 zlata, i igrali vrhunski, leprsavo, brzo. A nakon toga, imamo samo drvene medalje, 3 mijesta i 2 mijesta? Pa znas se. Irfan Smajlagic je zasluzan za to zlato, i fantasticnu igru. Svi znamo sto je jedan Smajlagic znacio, za repku, i da se ne zaboravi MIRKO BASIC. Nakon toga Smajlagica odjebaju iz reprezentacije, i nikad vise zlata za nas, i moramo gledati kako patuljak pravi KOMEDIJANTA od sebe.
gepard1973, potpisujem. Ja bih još dodao, u jednom članku Lino je za Čupića rekao slijedeće \" On je možda ostao nekako nedorečen, ne znam zašto, no nije ni najmanje upitan za buduća natjecanja\". I malom djetetu je jasno da Čupić na krilo nije dobio niti jednu kvalitetnu loptu jer je umjesto Metličića na desnoj strani imao tele Kopljara. Ako je u igru i ušao Buntić, Čupića je u tom trenu zamjenio Zrnić. I upravo zato je bilo važno da Pero igra. Jer nije da smo izgubili igrača na njegovoj poziciji, već smo izgubili i 3-4 gola sa desnog krila koji su bili produkt njegovih genijalnih asistencija. A o dodavanju na crtu neću ni pričati. Francuzi su se u finalu u obrani isključivo fokusirali na zaustavljanje Balića i njegove krive lopte produkt su pritiska koji su francuzi vršili na njemu. Da je tu bio Pero rasteretili bi se Balića, a i Francuzima bi u obrani bilo teže pratiti dva asistenta i realizatiora...
PETRA METLIČIĆA ubuduće ćemo moći gledati samo u dresu Ciudad Reala. Nekadašnji kapetan reprezentacije neće se odazvati ni sve da ga pozovu na Svjetsko prvenstvo ili Olimpijske igre. Rekao je to španjolskim novinarima, nakon što je postao glavna tema čelnika saveza u svakom javnom istupu i premda se njega, s druge strane, nije mogli čuti da kritizira vodstvo ili uopće komentira reprezentaciju. Zoran Gobac stihijski mu je ponudio mjesto u savezu, uz poruku - dok si igrač - igrač si. No, činjenica jest da Peru u reprezentaciji neki baš i ne trpe, pa se pomalo pokušava i obezvrijediti njegov dosadašnji doprinos. Lino Červar je u projektu pomlađivanja igrača za Europsko prvenstvo u Austriji izostavio Metličića koji je s reprezentacijom osvojio dva zlata, na SP-u 2003. u Portugalu i na OI 2004. u Ateni. Desnom vanjskom Ciudad Reala nije bilo lako gledati bivše suigrače na televiziji, no pomirio se s činjenicom da više neće nositi hrvatski dres. \"Ne žalim što nisam otišao u Austriju. Bilo je teško gledati EP na TV-u, ali mislim da su momci odlično odigrali i sretan sam zbog njih. Sad je vrijeme da razmišljam samo o Ciudad Realu\", izjavio je Metličić za španjolske medije. Iako iz reprezentacije govore da vrata ni za koga nisu zatvorena, Metličić je jasno rekao što misli o mogućem povratku. \"Sada više nema smisla priključiti se reprezentaciji. Momčad za Olimpijske igre u Londonu već je sklopljena i ne vidim se na tom natjecanju. Reprezentacija je srebrom na Europskom prvenstvu pokazala da ima budućnost. Bit će mi teško gledati reprezentaciju na televiziji, ali ja ću biti njihov prvi navijač. Na hrvatskoj reprezentaciji je uvijek velik pritisak jer se očekuju samo velike stvari, a ukoliko se to ne ostvari izložena je velikim kritikama. Lino Červar ne želi pričati o tome, ali ja hoću.\", rekao je Metličić. By bye Metlicic, vidis sta je Cervar napravio. Otjerao je Metlicica iz HR, da moramo gleadti onog AMATERSKOG Kopljara.
mistercro: Na žalost, to nije jedini slučaj, Lino konstantno tjera kvalitetne ljude iz reprezentacije. Osim Metličića, gdje je Džomba, Špoljarić, Sulić... gdje je Smajlagić koji je praktički stvorio ovu reprezencatiju, dok je on bio savjetnik osvajali smo zlatne medalje. Neki od njih su jasno rekli da su otjerani zbog \"neslaganja\" s izbornikom i njegove taštine. Evo što je Džomba rekao: \"Trener Lino Červar me ponizio, a to neću dopustiti. Nisam razgovarao sa Červarom nakon Njemačke jer između nas komunikacija uopće ne postoji već jako dugo. Još od prije Pekinga. Zašto? Da znam u čemu je problem, riješio bih ga\". Kompletnu istinu ćemo saznati kada Lino konačno ode - na žalost, ne vjerujem da će to biti tako brzo jer taj čovjek jednostavno ne želi otići, a davao je i povlačio ostavke nebrojeno puta.
Ovaj kepec je gori od Sanadera, ono govno je bar otišlo... Ovoga se nećemo tako lako riješiti...
mali bekrija? Pa zar to nije zalosno? Sve se nekako LEGENDE odricaju, i onda dolazi alibi: \'\'Pomladivanje\'\' pa tko od tih mladih je igrao? Domagoj Duvnjak je mlad, ali vec i iskusan, isto tako i Manuel Strlek(ali malo manje iskustva ima od Duvnjaka) i tko jos od mladih je igrao? Marino Maric? Sjedio je samo na tribinama, Vedran Mataija? Nosio rucnike, na treninzima, Goran Carapina(iako nije mlad) mislim da je negdje 15 minuta branio. A ostalo? Sve su opet stariji igraci nosili. Tonci Valcic, Ivano Balic, Blazenko Lackovic, Igor Vori, koji su svi blizu 30(ili preko kao Valcic) znaci o kakvom \'\'pomladivanju\'\' se radi, kad ti jos uvijek glavne zvijezda stariji igraci cine? Pa kako onda svi vidimo da se mora gledati onog amaterskog Kopljara, kad svi vidimo da je taj najgori igrac na toj poziciji IKADA. Petar Metlicic? dobar je za Ciudad Real(prvak Europe eeee) PRVAK EUROPE, za njih je dobar i radosni su snjime, a Hrvatskoj ne treba? Da imamo makar mladog Saracevica, onda bih mogao misliti: \'\'Ok, ovaj je vrhunski, i zelimo Metlicicu sve najbolje\'\' ali Cervar dosao s KOPLJAROM? Pa taj decko pojma nema, Balic mu daje loptu, njemu ispada iz ruku, ide u aut a ovaj gleda u Balica, kao da prvu put igra rukomet. Pa gdje to ima? Mirza Dzomba je to vec rekao u javnosti: \'\'Jako sam razocaran sto se tice Cervar i HRS\'\' pa najbolje desno krilo ovog stoljeca, su tako lako odjebali. NITKO SNJIM NIJE KOMUNICIRAO(kao sto ti to rece) par zar je to normalno? Nisi pozvan, i onda moras iz novina viditi da nisi pozvan. Denis Spoljaric isto tako, tog decka nitko nije nazvao da kaze: \'\'Oprosti Denisu, ali mislim da s Gojunom(koji je mladi) imamo vise buducnosti, ali ti si tu, i ako nam zatrebas, bit ces pozvan\'\' isto tako i za Kaleba? Nitko covjeka nije nazvao, i decko je OGORCEN. A znas kako je Dominikovic doznao da nije pozvan na EP? iz novina, NITKO IZ HRSa ili Cervar ga nije nazvao, da kaze: \'\'Davore, ovaj turnir ne, ali u buducnosti SIGURNO DA, jer trebamo probati s Gojunom\'\' mali bekrija? Pa naravno da Lino ne zeli otici. Njega cini HRVATSKA REPREZENTACIJA, koga on moze trenirati kad ode iz Hrvatske? Bio je na celu radi onog Gopca( u Zagrebu) i sta bih kad je otisao iz Zagreba? Gdje su ti vrhunski Europski klubovi, koji su se tukli za njega? Gdje je Kiel? Lowen? Hamburg? Ciudad Real? Barcelona? NITI JEDAN NIJE KONTRAKTIRAO Cervara. A Cervar ode u Metalurg eee? U Makedoniju, gdje kad kazes rukomet(misle na kosarku) e to sve govori. Ili kako je Smajlagic rekao: \'\'Cervar je radi politike u rukometu, i politika ga drzi u rukometu\'\' Smajlagic: \'\'Mislim da gospodin Cervar, ima problema sam s sobom, i da treba to rijesiti OSOBNO. Nakon nekoliko vremena, sam vidio da sam SUVISAN u HR, da sam od pomocnika, postao PROMATRAC, i da mi se rad s Hrvatskim rukometasima, nije dozvolilo, nakon toga ja odlazim u mladu repku, i tamo radim s mladim rukometasima( a svi znamo sta je napravio s tim mladim deckima, sve osvojio, nakon toga dode onaj Goluza i upropasti sve, s istom ekipom je bio 12, ili tako nesto) nakon toga se gospodina Cervara, postavlja i kao NAJGLAVNIJEG za mladu repku, i gospodin Cervar se opet hoce da drzi lekcije kako ce mladi igrati, kako ovo, ili kako ono, odjednom i kako s mladima radim, nije bilo dobro. Cervar hoce da sve sam drzi u rukama. Da bude politicar, HDZeovac, glavni za Hrvatsku repku, glavni za mlade, da sjedi u Saboru\'\' e to rece jedna LEGENDA kao Smajlagic
uhh,, pa nije vrag da i dalje ostaje trener. pametan je gobac, zna ako lino ode, mora i on da ide ajde vidimo se 2012
Červar je puko poslije treće tekme i onda ona stara grebatorska \"ja ču otići\" odi yebi se ak nemreš bit zlatni a ne da te Francuzi svaki put u finalu na istu foru a ti ništ ne mjenjaš.
červaru,u pravu si a taj žohar od balića je prepotentna i bahata osoba,kako na terenu tak i na javnim mjestima i previše si dozvoljava,pod hitno ga treba odstraniti iz redova jer mladima igračima šalje negativnu energiju
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ovo je očigledni spin naših medijskih antihrvatskih doktora, najprije su pokušali červara smjeniti izvana, napisima tipa da on zapravo nije doprinio uspjehu ove reprezentacije, pa kad to nije išlo sada se pokušava zavadit njega i glavne igrače (tipični obrazac: jedan makedonski novinar kaže da mu je rekao Červar to o Baliću, što se naravno ne može provjeriti).cilj je jasan, sjebati ovu reprezentaciju i nedopustiti da i dalje bude u vrhu svjetskog rukometa i osvaja medalje, jer to nije dobro zbog hrvatskog nacionalizma i samosvjesti Hrvata. Eto, o tome se radi u ovom člančiću!!!!!