Celta zabila četiri gola Barceloni, a tri za samo pola sata!

Celta - Barcelona
1/10
02.10.2016.
u 22:49

Andres Iniesta ušao je u 46. minuti i ubilježio 600. nastup za Barcelonu us vim natjecanjima! Andres je u Primeri odigrao 393 utakmice, a rekorder je i dalje Xavi s 505 odigranih utakmica.

Barcelona je prvi put nakon 2007. godine i utakmice s Villarrealom, u prvom poluvremenu primila tri pogotka. Danas je to pošlo za rukom Celti u Vigu u sedmom kolu Primere koja je slavila s 4:3. Momčad Eduarda Berizza izbušila je katalonsku obranu od 22. do 33. minute. Strijelci su bili Pione Sisto (22.), Iago Aspas i Jeremy Mathieu koji je zabio autogol. Inače, Berizzo je jedini trener koji je triput pobijedio Barcelonu otkako je Luis Enrique na klupi Katalonaca!

Andres Iniesta ušao je u 46. minuti i ubilježio 600. nastup za Barcelonu us vim natjecanjima! Andres je u Primeri odigrao 393 utakmice, a rekorder je i dalje Xavi s 505 odigranih utakmica. U nastavku je Pique u 58. minuti zabio za 3:1. A u 64. je siguran s bijele točke bio Neymar. Činilo se da se Barcelona vratila i da je spremna za još jedan spektakularan preokret. Čak i bez Messija. No, onda je glupost napravio katalonski vratar Ter Stegen i napucao Hernandeza u 77. minuti za Celtinih 4:2. Deset minuta kasnije opet je zabio Pique. Bio mu je to 15. pogodak u zadnje dvije godine. Najbolji je strijelac među stoperima u Primeri. Ivan Rakitić susret je odgledao s klupe.

Roma je u derbiju sedmog kola Serie A na Olimpicu dobila Inter 2:1. Pogotke su zabili Džeko (5.) i Manolas (76.), dok je na drugoj strani bio Banega (72.). Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta za Inter, dok je Marcelo Brozović suspendiran.