Naslovnica Sport Košarka

Cedevita se u Tivoliju poigrala s Olimpijom, osigurala treće mjesto i pomogla Zadru

Cedevita je izbjegla polufinale sa Zvezdom jer je osigurala najmanje treće mjesto, a i pomogla je Zadru koji više ne može biti posljednji ali treba pobjedu u Laktašima za izbjegavanje kvalifikacijske utakmice
10. ožujka 2019. u 21:05 4 komentara 451 prikaza
Cedevita - Crvena zvezda
Pogledajte galeriju 1/4

U utakmici u kojoj im je trebala pobjeda za obranu drugog mjesta u ABA ligi, košarkaši Cedevite u ljubljanskom Tivoliju poigrali su se s domaćom Olimpijom (98:70). Uz gotovo nevjerojatan postotak za tricu (75 posto, 12 ubačenih od 16 pokušanih trica), Zagrepčani su za 33 minute otišli na nedostižnih "plus 22" (70:58) pa sada, čak i ako u petak izgube od Mornara, ne mogu biti lošiji od trećeg mjesta. A to znači da su izbjegli Crvenu zvezdu u polufinalu doigravanja u kojem će im suparnik biti Budućnost ili Partizan.

Damir Rozić ABA LIGA Cibona razmontirala Krku, Rozić rekorder ABA lige po broju koševa (2740)

Cedevitaše je predvodio kvartet stranaca koji su bili dvoznamenkasti (Cook 22, Murić 15, Cobbs 14, Pullen 11), a najkorisniji u sastavu vitamina bili su Cook i hrvatski razigravač Katić (8 koševa, 6 asistencija, 4 osvojene lopte). Hrvati u sastavu Ljubljančana zabili su devet (Šamanić, šest skokova) odnosno tri koša (Badžim).

- Čim smo popravili obranu od pick and rolla, čim smo išli agresivnije na njihove bekove, vidjela se ta razlika u kvaliteti koja je evidentno u našu korist. Ovo je za nas bila jako bitna pobjeda i sada se okrećemo Mornaru jer bi s tom pobjedom osvojili drugo mjesto i prednost domaćeg terena u polufinalu doigravanja - kazao je Cedevitin trener Slaven Rimac na kojeg se pak nadovezao razigravač Toni Katić:

- Osim prve četvrtine, sve ostalo je bilo izvrsno. I obrana i napad. Oni su u prvoj četvrtini pogodili nekoliko teških šuteva, no mi smo u drugoj četvrtini odgovorili s agresivnom obranom i napokon lagano pobijedili. Mi želimo to drugo mjesto i zato u petak kod kuće moramo pobijediti Mornara.

Cedevita - Crvena zvezda VELIKA ČETVORKA Odlučeno kada će se igrati finale ABA lige, može li Cedevita izboriti Euroligu?

Baš kao i dan prije Cibona (koja je razmontirala Krku 98:71), i Cedevita je s ovom pobjedom pomogla Zadru koji više ne može izravno ispasti u drugu ligu. To će pak biti jedan od slovenskih klubova, onaj koji u nedjeljnom dvoboju Krke i Olimpije izgubi, no da bi izbjegli kvalifikacijsku utakmicu s drugoplasiranim sastavom iz druge lige, Zadrani u posljednjem kolu u Laktašima moraju pobijediti domaću Igokeu.

Poredak: 1. C. zvezda 20-1, 2. Cedevita 15-6, 3. Partizan 14-7, 4. Budućnost 14-6, 5. Mega 10-10, 6. Cibona 9-12, 7. FMP 9-12, 8. Mornar 8-13, 9. Zadar 7-14, 10. Igokea 7-14, 11. Olimpija 6-15, 12. Krka 6-15.