Objavljeno vijesti danas: 128
ABA liga

Kakav raspad Cedevite za kraj snova o finalu i Euroligi

01.04.2018. u 20:39

Cedevita je tri četvrtine kontrolirala rezultat u Podgorici, no u posljednjih deset minuta su se potpuno raspali te su izgubili treću odlučujuću utakmicu polufinala ABA lige od Budućnosti sa 72:57. Tako nisu samo srušeni snovi o finalu, nego i o nastupu u Euroligi sljedeće sezone.

Početak utakmice obilježila je nervoza i mali broj poena te izmjenjivanje momčadi u vodstvu. No, u završnici prve četvrtine Cedevita je domaćine ostavila bez poena tri minute i 43 sekunde te serijom 8:0 otišla na 17:11.

Zagrebačka momčad seriju je nastavila i na početku druge četvrtine te otišla na plus 11 (22:11). Malo pomalo domaćin je smanjivao zadatak za konačnih minus četiri na poluvremenu (32:28).

U trećoj četvrtini Cedevita je imala nekoliko prilika da ode na plus deset, no nisu uspjeli slomiti domaćine. U samoj završnici Budućnost je serijom 9:2 stigla na samo minus jedan.

Potpuno neprepoznatljiva bila je zagrebačka momčad na početku posljednje četvrtine kada je domaćin serijom 9:0 otišao na 54:46. Izgledala je Cedevita kao razbijena vojska što je domaćin iskoristio te je njihova prednost samo rasla do konačnih 72:57.

Kod domaćina najbolji Popović s 14 poena, Ivanović je dodao 13, Landry 11. Jedini dvocifreni kod Cedevite bio je Ukić s 12 poena.