Naslovnica Sport Tenis

Bravo za Marina! Čilić osvojio 17. naslov u karijeri

Za Čilića je ovo 17. turnirski naslov u karijeri, prvi u 2017. godini, a slavljem u Istanbulu produžio je niz osvajanja barem jednog turnira u godini na već 10 godina.
07. svibnja 2017. u 18:30 4 komentara 2211 prikaza
Marin Čilić
Pogledajte galeriju 1/5

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjednik je ATP turnira u Istanbulu, on je u finalu svladao prvog nositelja, Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6 (3), 6:3 nakon dva sata igre.

Za Čilića je ovo 17. turnirski naslov u karijeri, prvi u 2017. godini, a slavljem u Istanbulu produžio je niz osvajanja barem jednog turnira u godini na već 10 godina. Prvi naslov osvojio je u New Havenu u kolovozu 2008. i od tada je svake godine podizao barem po jedan trofej svake godine. Ovo je našem igraču drugi osvojeni turnir na zemlji, do sada je na ovoj podlozi slavio samo u Umagu 2012.

Novak Đoković Prekid suradnje Novak Đoković otpustio cijeli stručni stožer

Bio je ovo treći međusobni ogled Čilića i Raonića i druga pobjeda našeg igrača.

U prvom setu niti jedan igrač nije gubio svoj početni udarac iako su obojica imala prilike. Čilić je svoju jedinu osigurao u trećoj igri dvoboja, ali tada je Raonić pogodio odličan prvi servis kojega naš igrač nije uspio vratiti. Odmah u sljedećoj igri Čilić je bio suočen s čak tri "break-lopte" Kanađanina, no svaki je put odlično reagirao i izvukao se iz te neugodne situacije.

U "tie-breaku" u prvih pet poena niti jedan igrač nije uspijevao osvojiti poen na svoj servis, a iz te situacije s prednosti od 3:2 izašao je Čilić koji je potom osvojio i sljedeća tri poena osiguravši tako četiri set-lopte. Iskoristio je drugu.

PROBLEMI Šarapova se buni: Povećali su mi grudi

Nakon što u drugoj igri drugog seta nije uspio ostvariti "break" iako je imao tri "break-lopte", Raonić je na svaku pogodio odličan prvi servis, Čilić je jedini "break" u meču ostvario u četvrtoj igri. Tada je Raonić prvo napravio dvostruku servis pogrešku, a potom i promašio bekhend kojime je dao veliku prednost Čiliću. Ključan je bio sljedeći gem u kojemu je Čilić potvrdio "break" izvukavši pritom 0:40 i još jednu prednost Raonića. Nakon što je naš igrač poveo sa 4:1, do kraja meča više nije bilo prilika za oduzimanje servisa, a Čilić je susret okončao asom na svoju drugu meč-loptu.

2016 Marseille, Ženeva

Wimbledon Wimbledon Najprestižniji Grand Slam na svijetu ponovno povećao nagradni fond Marin Čilić ATP ljestvica Čilić i dalje osmi, Ćorić pao šest mjesta Rafael Nadal 71. naslov Sjajni Nadal 10. put osvojio Barcelonu, sada lovi decimu na Roland Garrosu
Digitalna komora
Poduzetnici, odsad ključne informacije doznajte klikom miša

A1 izdvaja za Vas

• dalibla:

Di su sad oni šovinistički komentari tipa hercegovac bosanac neplaća porez u Hr..

• Avatar Domaće je bolje
    Domaće je bolje:

Bravo Marine!🎾

• Avatar Abcda
    Abcda:

S bolom u dusi i teska srca vam javljamo da je Marin Cilic osvojio turnir u Istambulu ( portal VL ) ((-;