Borussia D. zabila šest komada, hat-trick Sancha

Jadon Sancho
31.05.2020.
u 23:01

Borussia iz Dortmunda kao gost bila je bolja od posljednjeg Paderborna sa 6-1 (0-0).

U obje nedjeljne utakmice 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva favoriti su stigli do uvjerljivih pobjeda, prvo je Borussia iz Moenchengladbacha na svom stadionu sa 4-1 (2-0) nadigrala Union iz Berlina, a potom je i Borussia iz Dortmunda kao gost bila bolja od posljednjeg Paderborna sa 6-1 (0-0).

U Moenchengladbachu je domaća momčad povela u 17. minuti golom Nuehausa. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena francuski napadač Marcus Thuram postigao je prvi od svoja dva pogotka i udvostručio prednost Borussije. Početkom drugog poluvremena, u 50. minuti, Union Berlin je smanjio zaostatak pogotkom Šveđanina Sebastiana Anderssona, ali nada gostiju je kratko trajala. Već u 60. minuti Thuram je drugim pogotkom ponovno donio domaćoj momčadi dva gola prednosti, a konačnih 4-1 u 81. minuti postavio je Thuramov sunarodnjak Plea.

U Paderbornu su svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu. Borussia je s dva brza gola Thorgena Hazarda i Jadena Sancha u 54. i 57. minuti stigli do prednosti od 2-0. Nadu domaćima nakratko je vratio Huenemeier koji je u 72. minuti iskoristio kazneni udarac za 2-1, no samo dvije minute potom Sancho je svojim drugim golom vratio goste na dva gola razlike. Hakimi u 85. minuti, Schmelzer u 89. minuti i Sancho svojim trećim golom u sudačkoj nadoknadi povećali su konačni rezultat na 6-1.
Borussia Moenchengladbach je ovom pobjedom privremeno izbila na treće mjesto sa 56 bodova, koliko ih ima i Bayer Leverkusen na četvrtom mjestu. Druga Borussia Dortmund ima 60 bodova, a vodeći Bayern je sa 67 bodova stvorio teško dostižnu razliku.

REZULTATI 29. KOLA,
Petak:

Freiburg - Bayer L.      0-1 (Havertz 54)
Subota:
Bayern - Fortuna         5-0 (Jorgensen 15-ag, Pavard 29, Lewandowski 43, 50, Davies 52)
Hertha - Augsburg        2-0 (Dilrosun 23, Piatek 90+3)
Mainz - Hoffenheim       0-1 (Bebou 43)
Schalke - Werder         0-1 (Bittencourt 32)
Wolfsburg - Eintracht    1-2 (Mbabu 58 / An. Silva 27-11m, Kamada 85)
Nedjelja:
Borussia M. - Union B.   4-1 (Neuhaus 17, Thuram 41, 60, Plea 81 / Andersson 50)
Paderborn - Borussia D.  1-6 (Huenemeier 72-11m / Hazard 54, Sancho 57, 74, 90+1, Hakimi 85, Schmelzer 89)