Objavljeno vijesti danas: 131
NA PENALE

Bayern i Mandžo osvojili europski Superkup!

'Bayern Munich's players (L-R) Xherdan Shaqiri, David Alaba and Mario Mandzukic celebrate a goal against Manchester City during their final match at the Audi Cup friendly soccer tournament in Munich
Reuters/Pixsell
30.08.2013.
u 23:24

- Kada sam postigao pogodak potrčao sam prema Pepu i kazao mu: ‘Ovo je gol za tebe, protiv Mourinha’ - otkrio je Franck Ribery.

Kakva se samo drama odigrala u Pragu u Uefinom Superkupu. Jose Mourinho već je trljao ruke jer je imao prednost 2:1. Sekunde su ga dijelile od jedinog trofeja kojeg još nema u svojoj kolekciji. Doslovce sekunde. A onda je s lijeve strane Bayernova napada doletio jedan centaršut, Mario Mandžukić s očitom je namjerom spustio loptu za Dantea od kojeg se odbila do Javi Martineza, a Španjolac ju je pospremio u prvi kut i odveo Bayern u produžetke.
Mandžo je odigrao svih 120 minuta, bio silno rastrčan, razvlačio je bekove, a u 108. minuti zapucao je svoju najbolju priliku i nije izvodio jedanaesterac. A sigurno je Jose požalio što je u osmoj minuti produžetka priliku dao Lukakuu, mladom Belgijcu i jedinom igraču koji nije zabio pogodak s bijele točke. Bayern je na kraju slavio 7:6. Već 12 godina jedna engleska momčad nije osvojila ovaj trofej i još će ga očito čekati. Bayernov trener Josep Guardiola osvojio je svoj prvi trofej na klupi tog bavarskog diva. A baš je taj trofej nedostajao u Bayernovim vitrinama. Postao je Guardiola ujedno i treći trener u nogometnoj povijesti kojemu je pošlo za rukom osvojiti Superkup s dvije različite momčadi. Do sada je to ostvario legendarni Sir Alex Ferguson (Aberdeen i Manchester United) i Louis van Gaal (Ajax i Barcelona). A činilo se da će Mourinho ipak uspjeti, jer Chelsea je vodio 1:0 i 2:1, a njegov veliki rival s druge strane sinoć je posezao za eksperimentima poput Lahma na veznom igraču... Sigurno je Jose pomislio: ‘Moj si...’
Ali najintrigantniji trenerski rivalitet u nogometu zadnjih nekoliko godina sinoć je dobio novu dimenziju.
Bio je to sedmi europski okršaj Pepa i Josea. Španjolac je došao do svoje četvrte pobjede, a ima još dva remija i onaj poraz u polufinalu Lige prvaka 2010. godine.
- Bolja momčad je izgubila. Protiv Europskog prvaka igrali smo dugo s igračem manje. Možemo biti ponosni na ovo. Crveni Ramiersu? Kad sudac donese takvu odluku siguran sam da ne voli nogomet - kazao je Mourinho.
Po gotovo svim nogometnim kriterijima ovo je bila jedna od najboljih utakmica ove godine. Pogoci, potezi, ritam, drama, strast... ničega nije nedostajalo.

Kakva se samo drama odigrala u Pragu u Uefinom Superkupu. Jose Mourinho već je trljao ruke jer je imao prednost 2:1. Sekunde su ga dijelile od jedinog trofeja kojeg još nema u svojoj kolekciji. Doslovce sekunde. A onda je s lijeve strane Bayernova napada doletio jedan centaršut, Mario Mandžukić s očitom je namjerom spustio loptu za Dantea od kojeg se odbila do Javi Martineza, a Španjolac ju je pospremio u prvi kut i odveo Bayern do jedanaesteraca.

Mandžo je odigrao svih 120 minuta, bio silno rastrčan, razvlačio je bekove, a u 108. minuti zapucao je svoju najbolju priliku i nije izvodio jedanaesterac. A sigurno je Jose požalio što je u osmoj minuti produžetka priliku dao Lukakuu, mladom Belgijcu i jedinom igraču koji nije zabio pogodak s bijele točke. Bayern je na kraju slavio 7:6.