PRIMERA

Barcelona prošla i Madrigal, Bilbao slavio kod Betisa

21.12.2008.
u 21:53

U derbiju 16. kola španjolskoga nogometnog prvenstva vodeća je Barcelona gostujući kod šestoplasiranog Villarreala slavila 2-1 pobjedu. Domaći su poveli golom Canija u 47. minuti nakon sjajnoga dubinskog proigravanja Giuseppea Rossija.

Samo sedam minuta kasnije izjednačio je Seydou Keita poslije ubacivanja Danija Alvesa s desne strane. Loše je pritom reagirao domaći vratar Diego Lopez, kojega je Malijac s francuskom putovnicom nadskočio u zraku i glavom pogodio mrežu.

Pobjednički gol za goste zabio je Thierry Henry u 66. minuti nakon proboja Xavija Hernandeza rubom 16-erca, opet po desnoj strani. Na prvoj vratnici loptu je Francuz lijepo dočekao lijevom nogom postigavši svoj osmi pogodak ove sezone.

Od 73. minute do kraja dvoboja Katalonci su odigrali s igračem manje na terenu nakon drugoga žutog kartona Gerarda Piqueta. Bio je to prvi Barçin crveni karton ove sezone.

U posljednjoj utakmici 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Athletica upisali su petu pobjedu u sezoni svladavši na gostovanju Betis 1-0.

Jedini pogodak na Manuel Ruiz de Lopera stadionu postigao je Javier Martinez iskoristivši ubacivanje s desne strane. Loptu je glavom poslao iza Castovih leđa dvije minute prije završetka prvog dijela.

Inače, gosti su bili konkretniji u svojim akcijama, pa je tako u četiri prilike Casto morao reagirati. S druge strane tek jedan udarac u okvir Iraizozova gola jasan je pokazatelj indisponiranosti Betisovih napadača.
Primera, 16. kolo:

Villarreal – Barcelona 1-2 (Cani 47 / Keita 54, Henry 66)

Deportivo - Recreativo 4-1 (Lopo 9, Sergio 20, Bodipo 43, Luis 90 / Colunga 24)

Mallorca - Sevilla 0-0

Numancia - Valladolid 4-3 (Barkero 12, Pino 79, Aranda 87, Brit 90 / Goitom 34, Dorado 53, Goitom 76)

Osasuna - Getafe 5-2 (Plašil 6, Juanfran 34, Pandiani 42, Nekounam 45, Font 80 / Soldado 65, 90+1)

Racing - Malaga 1-1 (Valera 67 / Baha 38)

Sporting - Almeria 1-0 (Maldonado 28)