LA PRIMERA

Barcelona probila granicu od 100 golova ove sezone

08.02.2009.
u 22:33

U pretposljednjem dvoboju 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Nou Campu pobijedila Sporting iz Gijona 3-1.

Dva je pogotka, svoje 20. i 21. u sezoni, postigao Kamerunac Sameul Eto'o. Doveo je Katalonce u vodstvo u 23. minuti, nakon što je Andres Iniesta povukao loptu u kontranapad od vlastitog, pa gotovo do suparničkog 16-erca. Odigrao je potom nalijevo na Henryja, koji je pred golom od prve tražio i našao Kamerunca.

Dvadeseti Eto'ov prvenstveni pogodak bio je je ujedno i stoti Barçin u svim natjecanjima ove sezone.

Na 2-0 Eto'o je povisio na asistenciju Messija u 40. minuti, da bi treći gol za Katalonce u 65. zabio brazilski desni bočni branič Daniel Alves. Gosti su tri minute nakon toga smanjili na konačnih 3-1 preko Kikea. Mate Bilić igrao je u njihovim redovima od 61. minute, kada je zamijenio Castra.