Australija osvojila Azijski kup, u finalu zaigrala četvorica Hrvata

Reuters/Pixsell
01.02.2015.
u 00:30

U prvih 11 bili su Špiranović, Franjić i Jedinak, a u nastavku je ušao i bivši centarfor Lokomotive Tomi Jurić.

Australska nogometna reprezentacija prvi je put osvojila Azijski kup, svladavši u finalu u Sydneyu (pred 76.385 gledatelja) Južnu Koreju 2:1.

Domaćin je do sudačke nadoknade vodio pogotkom Luonga, izjednačio je Son, a John Troisi zabio je za pobjedu u 105. minuti.

U pobjedničkoj momčadi u finalu su zaigrala i četvorica australskih Hrvata: u prvih 11 bili su Špiranović, Franjić i Jedinak, a u nastavku je ušao i bivši centarfor Lokomotive Tomi Jurić.

Australija je tako postala prva svjetska reprezentacija koja je osvojila dva kontinentalna prvenstva: Oceaniju i Aziju. S klupe je vodi domaći stručnjak Ange Postecoglou.