Diego Forlan
Reuters
17.01.2010.
u 21:43

Madridski Atletico ubilježio je treću uzastopnu pobjedu u španjolskom nogometnom prvenstvu. Na svom Vicente Valderonu pobijedio je Sporting iz Gijona u 18. kolu s 3:2.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je za goste do 65. minute, a u 40. minuti nije uspio zabiti glavom sa nekih 6-7 metara. U 45. minuti dobio je žuti karton zbog grubog prekršaja.

Strijelci za Madriđane bili su Forlan u 13., Assunçao u 53. i Balde u 66. minuti, dok su za goste iz Gijona pogotke postigli Gimenez u 34. minuti iz penala i Luis Moran u 90. minuti.

Atleticu je ovo bila treća uzastopna pobjeda u prvenstvu, a na ljestvici je 11. s 23 boda. Sporting je na devetom mjestu s bodom više.

Primera, 18. kolo (nedjelja):

Mallorca – Deportivo 2:0 (Suarez 46, Castro 53)

Malaga – Getafe 1:0 (Baha 84)

Almeria – Tenerife 1:1 (Piatti 67 / Lorite 2)

Racing Santander – Valladolid 1:1 (Canales Madrazo 60 / Pinillos 19 – ag)

Zaragoza – Xerez 0:0

Atletico - Sporting Gijon 3:2 (Forlan 13, Assuncao 53, Balde 66 / Gimenez 34 - 11 m, Moran 90)

Valencia - Villarreal (21.00)

Redoslijed: 1. Barcelona 46, 2. Real Madrid 41, 3. Valencia 35 (-1), 4. Mallorca 33, 5. Deportivo 31