PREMIERSHIP

Aston Villa treća, Liverpoolu tek bod protiv Stokea

10.01.2009.
u 16:29

U prvoj utakmici 21. kola Premiershipa nogometaši Aston Ville na svom su stadionu u Birminghamu pobijedili posljednjeplasirani sastav lige, West Bromwich Albion, 2-1.

Time se sastav Martina O'Neilla barem privremeno, probio na treće mjesto ljestvice.

Domaće je u vodstvo doveo središnji branič Curtis Davies u 18. minuti pogodivši glavom nakon ubacivanja Garretha Barryja iz kornera. Na 2-0 su Villini igrači povisili zahvaljujući lošoj reakciji vratara gostiju Scotta Carsona. Strijelac za WBA bio je James Morrison u 49. minuti.

S druge strane, favorizirani Liverpool uspio je tek izvući bod na gostovanju kod Stoke Cityja. U utakmicu je trener Liverpoola Rafa Benitez ušao samo s jednim napadačem, Dirkom Kuytom, dok su Fernando Torres i Robbie Keane ostali na klupi. “Redsi” su do poluvremena imali inicijativu na terenu, više loptu u posjedu, ali bez izrazitih prilika pa je susret završio bez pogodaka. Domaća je momčad pokazala veliku čvrstinuu obrani te zasluženo izborila bod.