Budimir zabio dva pogotka za pobjedu Crotonea kod Bologne

04. studenoga 2017. u 20:20 0 komentara 376 prikaza
Ante Budimir
Pogledajte galeriju 1/7

U prvom susretu 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Crotone je na gostovanju pobijedio Bolognu 3-2, a junak u gostujućoj pobjedi bio je hrvatski napadač Ante Budimir koji je postigao dva gola.

Carlos Valderrama i Saša Šaponja Frizura je bitna Ljudi moji, je li to moguće, Carlos Valderrama igra za Slatinu?

Bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive u prošlom kolu je u pobjedi protiv Fiorentine (2-1) zabio svoj prvi gol za Crotone, a večeras je s dva gola bio tvorac velike pobjede protiv Bologne.

Domaćin je stigao do vodstva u 38. minuti golom Simone Verdija, no četiri minute kasnije Budimir je izjednačio. Marcello Trotta je pucao, Angelo da Costa obranio, a Budimir pospremio odbijanac. U posljednjim trenucima prvog dijela Verdi je vratio Bolognu u novu prednost.

Međutim, u nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat. Trotta je izjednačio u 68. minuti iz kaznenog udarca, a samo dvije minute kasnije Budimir je zabio svoj drugi gol na utakmici.

Nakon što je nosio dres Intera i Lokomotive, Budimir je 2014. preselio u St Pauli, a 2015. je posuđen Crotoneu. Već iduće sezone je završio u Sampdoriji, u kojoj se baš i nije naigrao, upisao je samo 12 nastupa. Ovoga ljeta se vratio u Crotone.

Za Crotone je ovo bila tek treća pobjeda ove sezone, ali i druga u nizu nakon slavlja protiv Fiorentine u prošlom kolu.

Crotone se sada nalazi na 14. mjestu sa 12 bodova, dok je Bologna na 12. poziciji s dva boda više.

Stoke - Leicester Engleska liga Stoke i Leicester jedini se raspucali, a zvršilo je bez pobjednika RB Leipzig Njemačka liga Pobjede RB Leipziga, Schalkea i HSV-a Cibalia - Istra Vinkovci Istrani i s igračem manje izborili uvjerljivu pobjedu protiv Cibalije