Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 55
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Mira Furlan
Povratak na članak

Hrvatska je zagađena nacionalističkim diskursom i senzacionalizmom

U intervju za Azru glumica priča o angažmanu u KNH Ivan pl. Zajc, o Americi i tome kako se u Hrvatskoj ništa nije promijenilo od 90-ih kada je otišla odavde

Komentari 237

ST
Stormbringer
10:58 15.06.2017.

Najgori nacionalizam je bio upravo vaš jugoslavenski. Primitivan, agresivan i zočinački. Pakirajte se i brišite već jednom odavde.

VL
Avatar alien79
alien79
10:49 15.06.2017.

Povedi i Srbedžiju sa sobom, :)

VL
Avatar BuzzLightyear
BuzzLightyear
10:53 15.06.2017.

Pita li se itko zašto velikosrbi poput Furlan, Šerbedžije, Kekina plaču kako je loše u RH, a non-stop se drže tu negdje?! Idite bre što pre!

VL
ST
stomugromova
10:48 15.06.2017.

Našla se dijeliti lekcije sa visine.Tipična pripadnica neoliberalnog šljama iz svijeta zabave.Ostani gdje jesi,nitko niti ne zna da postojiš.

VL
DR
Draš
11:04 15.06.2017.

Neka dama baci pogled što se piše i govori danas u Srbiji,a ne nam pametovat o Hrvatskoj koju je napustila i ni jednom riječju nije stala uz nju kada je bilo najteže.

VL
MK
mksdk
10:52 15.06.2017.

Ispravno je reći da se u glavama onih koji su odavde otišli 90-ih nije ništa promijenilo.

VL
ZL
zlako
10:53 15.06.2017.

Tipična mržnja prema Hrvatskom narodu i Državi Hrvata.Ne mogu nas slobodno klati i sad im je žao.

VL
Avatar Tata za Ustav
Tata za Ustav
10:34 15.06.2017.

Iz Hrvatske je u zadnje tri godine prisiljeno na iseljavanje najmanje 150 tisuća Hrvata, a mi bi sad ovdje trebali naricati nad hudom sudbom nekakve srboslavenske polutalentuše? Jedna ode, a deset ih dođe i zauzmu pozicije.

VL
BA
baegnian1
10:41 15.06.2017.

Ona neka ide. Bez nje smo mogli kada je bilo najteže možemo i dalje kao i bez lepog Rade.

VL
Avatar Borna Vitez
Borna Vitez
11:13 15.06.2017.

Mira Furlan- furaj !

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
11:17 15.06.2017.

Miro, budući ja volim svoju Domaju za tebe sam mrski nacionalist, a budući tvoje YU ni več.....sretan ti put v Ameriku i ne pojavljuj se više !!!

VL
DR
Draš
10:59 15.06.2017.

Pa jednim djelom je i u pravu,Hrvatskom i dalje vladaju iste "elite " kao i prije 90.

VL
ET
etrao
10:59 15.06.2017.

Prasi u Srbiju!

VL
SS
sokac sa drave
12:14 15.06.2017.

Zena je rekl istinu koja prevedena na Hrvatski jezik svakom razumljiv zvuci ovako:Drzava nista koristi jer ju vode krkani sa kupljenim diplomama,oni sa nekoliko putovnica i pasosa.Da je uhljebima dobro i da zele status qwo je razumljivo zato su ju osuli sa drvljem i kamenjem.

VL
DU
Deleted user
11:01 15.06.2017.

Zasto onda lijepo ne nastavi sa radom u Americi ako joj to sve smeta, ne razumijem te sto svako malo dodju u hr pricati o politici

VL
KA
kamišar
10:57 15.06.2017.

A hrvatske kune ti nisu nacionalističke? Njih ti nikad dosta. Kao ni Radi.

VL
DA
damascus
11:10 15.06.2017.

Kojega egoizma, Hrvatska ne valja je se ona ne sviđa Hrvatskoj, jer nije prihvaćena zbog svojih postupaka i stavova s početka domovinskoga rata, a sada tvrdi da ovdje nema što tražiti. Tvrdi da je Hrvatska zagađena sa senzacionalzmon i primitivnimm nacionalizmom. Zamisli, senzacionalizma uopće nema u Americi (domovina senzacionalizma) a patriotizam Amerikanaca po njezinim kriterijima mogao bi se mjeriti do neba, jasno sa negativnom konotacijom. No tamo joj je o.k. a za Hrvatsku to je toliko užasno da ona i njen muž iz Srbije, ovdje ne mogu niti zrak mirisati. Sada u Americi glumi u reklamama za osvježavajuće napitke i ne smeta joj nacionalizam (domoljublje) Amerikanaca niti senzacionalizam. Odgajana i promovinara u Jugoslaviji baš zbog svojih protuhrvatskih stavova (naslijeđeno i od oca Ivana, tada poznatoga "ljevičarskoga" borca protiv domoljublja), uspjela se nametnuti kao značajna glumica, a objektivno tek jedna u plejadi prosječnih glumica toga vremena. Konačno, i što je to biti glumac. Koliko je njihov društveni značaj da se to uopće provjerava i da im se daje toliko značenja. Slično kao u Šerbeđije. Samo politikanstvo nevladinih i sličnih sektora umreženih u javne medije.

VL
ST
stomugromova
11:08 15.06.2017.

Interesantno je kako se ti neoliberalni jugounitaristi drže zajedno.Mrze nacionalizam i domoljublje jedankim žarom koliko vole hrk.Mira nema posla u SAD jer tamo takvih potrošenih glumica ima na lopate.Zato je bolje ovdje glumatati zvijezdu,nego tamo prosjačiti.Btw,sjećam se njenog gostovanja kod Stankoviće i nekontroliranog i neuravnoteženog cerekanja i hihotanja gdje se vidjelo da dotična ima izvjesnih problema sa mentalnim sklopom.

VL
DU
Deleted user
11:14 15.06.2017.

Što se tiče primitivizma i senzacionalizma poznato je da se dotična u jugo-filmu probijala"golim grudima" a ne nekom posebnom glumačkom vrijednošću. Godine stižu pa je sada i to nemoguće osim što uzima hrvatske "nacionalističke" kune i podržava jugofrljićizam.

VL
Avatar Udojürgens
Udojürgens
11:02 15.06.2017.

a zašto nju netko nešto pita

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.