U kontekstu hrvatske suvremene umjetnosti, malo je umjetnica koje su toliko snažno obilježile područje performansa kao Vlasta Delimar. Već više od četiri desetljeća njezin se rad razvija na granici umjetnosti i života, brišući granice između privatnog i javnog, intimnog i političkog, osobnog iskustva i univerzalnih pitanja ljudske egzistencije. Beskompromisna, provokativna i dosljedna vlastitim uvjerenjima, izgradila je opus koji je domaću performativnu scenu trajno upisao na kartu europske suvremene umjetnosti.
Rođena 1956. godine u Zagrebu, završila je Školu primijenjenih umjetnosti, a samostalno izlaže od početka osamdesetih godina. Pripadnica je generacije umjetnika koja je krajem sedamdesetih istraživala nove umjetničke forme, a od samih je početaka vlastito tijelo i osobna iskustva koristila kao polazište svojeg rada. Upravo će tijelo postati njezin najvažniji medij, a život nepresušan izvor tema.
davor bruketa piše za večernji:
I na pragu osmog desetljeća života, Vlasta Delimar i dalje imaginira, inspirira i provocira
Rođena 1956. godine u Zagrebu, završila je Školu primijenjenih umjetnosti, a samostalno izlaže od početka osamdesetih godina. Pripadnica je generacije umjetnika koja je krajem sedamdesetih istraživala nove umjetničke forme, a od samih je početaka vlastito tijelo i osobna iskustva koristila kao polazište svojeg rada. Upravo će tijelo postati njezin najvažniji medij, a život nepresušan izvor tema
Komentara 2
Ako je umjetnost pokazivati nago tijelo....
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
E bruketa bruketa ko te ne bi znao skupo bi te platio! 😡