Odricanje od Oluje
Tuđmana je trijumf koštao mržnje onih koji su Hrvatsku htjeli krojiti po svojim interesima
Komentari 86
gospodine ivkošiću , svaka ti čast za ovo ..\"marginalnog odmetnika koji tu veličinu nije mogao podnijeti \"
Ivkošiću, već dugo ne pročitah ovako lijep članak Hvala ti! Živjela Hrvatska!
Drago mi je vidjeti da se na ovog četnika Svantevida nitko ne osvrće. Nek bena priča sam sa sobom hahahaha
Neki zlobnici bi željeli svaliti krivnju na Tuđmana za slanje generala u Haag. Kakva glupost kriviti Tuđmana za slanje hrvatskih generala u Haag. Takvo nešto samo glupani i neznalice mogu tvrditi. Situaciju treba promatrati van tog uskogrudnog okvira. Kao prvo,o, Tuđman je pokazao i dokazao svoju ljubav prema Hrvatskoj. Zar bi jedan poput njega, koji je živio i disao za Hrvatsku, slao generale koji su branili Hrvatsku u Haag? Kao drugo, i u tom grmu leži zec, Tuđman je stalno bio pod pritiskom Međunarodne Zajednice, točnije......Velike Britanije i Francuske......koje nisu bile naklonjena Hrvatskoj. Dapače, oni su radili sve da Tuđmana spriječe u ostvarivanju sna hrvatskog naroda....... u uspostavi hrvatske države. To što se Tuđmanu zamjera da je bio supotpisnik ICTY treba shvatiti činjenicom da je Tuđman morao pokazivati kako radi sve u skladu sa međunarodnim pravilima, jer pritisak na njega je bio sveobuhvatan. Pa i tukcu bi trebalo biti jasno sa kolikom naklonošću su Velika Britanija i Francuska bile sklone prema Miloševiću. Dale su mu sve na pladnju da pokori Hrvatsku, uključujući i sramoti embargo na oružje kako bi Hrvati ostali goloruki.
Svima nama Hrvatima (osim izroda) je jasno da se Tuđman borio na dva fronta,,,,, protiv velikosrpske agresije u Hrvatskoj i protiv Međunarodne Zajednice. Uspio je pobjediti oboje, ali nažalost ova druga fronta ......pokvarena Međunarodna Zajednica...... još uvijek djeluje i ui u miru želi postići ono što se nije postiglo ratom. Zahvaljujući beskičmenjacima koji danas vode Hrvatsku, u toj novoj fronti leži velika opasnost za Hrvatsku. SLAVA PRVOM PREDSJEDNIKU DEMOKRATSKE DRŽAVE HRVATSKE ..... FRANJI TUĐMANU!!!!!!!!!!!!!!!!
@ ribnik70 \"Neki zlobnici bi željeli svaliti krivnju na Tuđmana za slanje generala u Haag. Kakva glupost kriviti Tuđmana za slanje hrvatskih generala u Haag. \" --- Reci to Blaškiću, on je prvi Hrvat kojeg je Tuđman poslo u Haag.
@ Amadov \"Da smo se držali odredbi Ustavnog zakona o suradnji sa haškim sudom niti jedan general radi Oluje ne bi bio u Haagu\" --- Naravno da bi. Kako se i sama Vlada RH hvalila 1999, Ustavnim je zakonom omogućenoeno isporučivanje hrvatskih građana Haagu. A Haag je nadležan za, kako već rtekoh, sve zločine počinjene nad civilima u oružanom sukobu. Ne moraš vjerovati meni, idi na website ICTYja i skini njihov statut... na engleskom ili hrvatskom, svejedno. . . . \"jer bi ti bez obzira što si zadnje ***************** mogao znati da je Republika Hrvatska dobila spor oko nadležnosti haškog tužiteljastva nad Olujom i to još 1998. \" --- Hrvatska ni u jednom trenutku nije dobila spor oko nadležnosti tužiteljstva. Josipović je spriječio Haag da subpoenira Šuška, to je sve.
@ Amadov \"Republika Hrvatska dobila spor oko nadležnosti haškog tužiteljastva nad Olujom i to još 1998. godine kada priča o procesuiranju Oluje prestaju i ponovo započinje kada je ljevičarski ološ pod vodstvom SDP-a donio u travnju 2000. godine (zamisli taj šljam se uspio suzdržati od dolaska na vlast do izdaje čak 3,5 mjeseca!) Deklaraciju o suradnji sa haškim sudom\" --- BTW ako je 1998. prestala priča o nadležnosti, kako to da je hrvatska Vlada provela cijelu 1999. godinu natežući se sa Haagom i Carlom Del Ponte oko izručivanja generala sudu? . Na stranu da je SDP-ova saborska deklaracija zakonski vrijedila koliko i HDZ-ova saborska deklaracija iz 1999... nimalo, jer saborske deklaracije nemaju pravno značenje. Sva se suradnja sa ICTYjem radila na osnovi Ustavnog zakona o suradnji iz 1996. Tako je Tuđman 1998. poslao generala Blaškića u Haag, a Sanader nastavio sa slanjem generala kada je došao na vlast.
Ivkošić opet gubi tlo pod nogama! Oluja nije najveći hrvatski ponos jer su to hrvatski znastvenici, sportaši, umjetnici, dobrotvori, ali i obični ljudi koji su briljirali na svomu poslu. Jadna država koja na pijedestal stavlja generalissimuse, vojnike, a zaboravlja svojuju inteligenciju poput Tesle, Krleže, Đikića, Kostelićeve, Dražena, Pogorelića, Preloga, Vukotića...
Ajme koja gomila bedastoča.Ivkošiću,ako je i od tebe,previše je.Živio franjo veličanstveni i milan mizerni
+ - 04.08.2011. u 17:09h DŠ... je napisao/la: Ivkošić opet gubi tlo pod nogama! Oluja nije najveći hrvatski ponos jer su to hrvatski znastvenici, sportaši, umjetnici, dobrotvori, ali i obični ljudi koji su briljirali na svomu poslu. Jadna država kojava koja na pijedestal stavlja generalissimuse, vojnike, a zaboravlja svoju inteligenciju poput Tesle, Krleže, Đikića, Kostelićeve, Dražena, Pogorelića, Preloga, Vukotića.......................................................................................................... ................................što češ kad su na vlast došli kvazi generali,lumpengospodarstvenici i prizemni političari.Sve tuđmanovi konobari,šoferi,mrkvari,picabojsi.Čudi me da se nije i neka Pančova ku**** ogrebala za generalski ćin
Ivkošić je u pravu. Ovo je bila bitka koja je odredila budućnost Hrvata. Kao što je najvažniji događaj za stare Grke bio Marathon (a ne Homer ili Arhimed), za Rimljane Zama (a ne Vergilije ili Tacit), tako je nza Hrvate najvažniji povijesni moderni događaj Oluja. Bez nje bi vrijedni kulturni000 prinosnici na svim poljima bili gurnuti u damnatio memoriae, a ako bi ih se tko i sjećao, bilo bi to kao neke egzotike nemoćnoga plemena iz rezervata. Hrvati su kroz Oluju srušili neprijatelje koji su ih htjeli svesti na povijesnopolitički objekt bez veće težine, nešto kao europske Čukče ili Siouxe.
kad je hrvatski predsjednik i vrhovni zapovjednik pokazao hrvatsku vojsku na jarunu za dan državnosti 30 . svibnja 1995 cjelokupnoj svjetskoj javnosti je zastao dah , jer se imalo što vidjeti . taj veličanstveni mimohod je pokazao da hrvatska neće trpjeti vječitu okupaciju državnog teritorija i \"ciprizaciju hrvatske \" . možda bi nas civilizirana eunija primila u euniju kao pola cipra da je trećina hrvatske ostala okupirana . svi hrvatski ljudi su podržali tuđmana od referenduma do obrane hrvatske i njenog vojnog ali i mirnog oslobađanja od okupacije . oni koji su bili u zavjetrini i djelovali podzemno pokazali su svoje pravo lice u zadnjih deset godina poslije tuđmana .
Ivkosic je alkoholicar
Dobre su ove braniteljske mirovine, jest da je malo dosadno al moze se komentirat sa kolegama...
Predsjednica Vlade na otkrivanju spomenika u Kninu. Ni jedne riječi, ni spomena glavnog zapovjednika, kreatora Oluje, uznika Ante Gotovine. Je li to normalno?
Ni predsjednik Republike nije spomenuo Gotovinu.
Kotromanović je rekao da nema potpunog slavlja, bez da je Ante u Kninu. A oni ga nisu ni spomenuli.
Da je srece,svi hrvatski novinari bi danas pisali ovako !
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
za sve su krivi hrvati , oni su instalirali na vlast strane eksponente i time omogućili da u našoj kući pospremaju naši neprijatelji svih vrsta i boja . prodali su vam maglu , oni gore su sve opljačkali i sve je zločin ..sjetite se ..hrvatski policajac zatukao ženu , hrvatski vojnik u stranoj zemlji opljačkao banku ..hrvatski vojnik istukao srbina povratnika ...tuđman dijelio bosnu ...tuđman dao \"našu\" imovinu i stvorio dvjesto bogatih obitelji . samo podsjetnik da je tuđman i njegova vlada izgradila 50000 kuća i stanova koje su agresori opljačkali i uništili , zbrinula milijun i pol što izbjeglica iz bih što protjeranih hrvata od agresora . za socijalna prava je utrošeno najmanje dvjesto milijardi kn i sve je funkcioniralo , nije bilo ni gladi ni epidemija . istina da je bilo zloporaba ali to nije bilo moguće spriječiti . koliko je plaćeno naoružavanje i opremanje više stotina tisuća vojnika i stvaranje vojske iz ničega nitko nije izračunao . ovi koji su na svaki način sprječavali oslobađanje hrvatske i uspostavu ustavnog poretka može se reći da ih znamo kao naše neprijatelje i tako se treba prema njima postaviti .